Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej rozważa zmiany połączeń Tarnowskich Gór z Gliwicami. Ma się pojawić nowa linia autobusowa, dzięki której z jednego do drugiego miasta dojedziemy w 40 minut.

Obecnie z Tarnowskich Gór do Gliwic można dojechać jednym z dwóch bezpośrednich autobusów: 80 i 112. Niestety, podróż zarówno jednym jak i drugim zajmuje co najmniej godzinę.

- Nowe połączenie to inicjatywa nasza i władz miejskich w Tarnowskich Górach. Chcemy wprowadzić nową linię o numerze 810, która jeździłaby z Tarnowskich Gór do Gliwic w około 40 minut - mówi Henryk Szudy, dyrektor MZKP - Zwróciliśmy się z tematem do KZK GOP. Tam niestety nie było zainteresowania. Kiedy pytaliśmy władze Gliwic o ewentualność partycypowania w kosztach, nie usłyszeliśmy stanowczego "nie” ale poproszono nas o przeprowadzenie ankiety wśród potencjalnych pasażerów - dodaje.

Badanie ankietowe odbyło się na przełomie marca i kwietnia. Wzięło w nim udział 160 osób - głownie mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Wyniki będą znane w przyszłym tygodniu. Poza nową linią, MZKP chce też zmienić rozkład autobusu 112. Miałby jeździć szybciej niż teraz.

- Linia 80 jest nie do ruszenia. Wiemy, że korzysta z niej kilka tysięcy osób dziennie, ale trudno określić na jakiej dokładnie trasie. Ten autobus obsługuje przede wszystkim miejscowości gminy Zbrosławice - mówi Szudy.

Autobus 810 miałby zostać uruchomiony we wrześniu.

Komunikacja

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gigi (gość)

jestem za obiema rękami!
i nieśmiało dodam że przydało by się przyspieszyć też 820 wyłączając centrum bytomia