To już VII edycja! W środę, 9 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja bookcrossing, organizator akcji, apeluje: Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Zachęcamy do uwalniania książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby. Ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych np. pociąg, kawiarnia, ulubiony pub jak i również w specjalnie w tym celu przygotowanych miejscach m.in. półkach bookcrossingowych. W każdym mieście przygotowano miejsca, w których możemy zostawić książki, zabierając inne, które nas zainteresują.
W każdym domu zalegają książki, już przez nas przeczytane, ale dla innych – ciekawe, wręcz pożądane. Zwróćmy im wolność!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!