Otwarto stację i bar na autostradzie A4

Po obu stronach śląskiego odcinka autostrady A4 oficjalnie otwarto trzecią i ostatnią parę Miejsc Obsługi Pasażera w Kozłowie i Rachowicach (powiat gliwicki).

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Oprócz miejsc parkingowych i urządzeń sanitarnych jest tu także restauracja (McDonald's) oraz stacja benzynowa (Lotos). Kierowcy mogą już od kilku dni tam tankować.

W woj. śląskim na A4 istnieje kilka takich MOP-ów. Podróżni mogą skorzystać z toalety i zaparkować w Nakle i Proboszczowicach.

Z kolei w Wirku znajduje się restauracja i stacja benzynowa. W MOP-ie w Halembie jest zaś hotel. A całkiem niedawno otwarto taki punkt na A1 w Knurowie.

W planach jest budowa podobnych MOP-ów w Dobieszowicach, w Wieszowej oraz w kierunku czeskiej granicy w miejscowościach Rowień i Mszana.

Lotos i McDonald's mają w planach otwarcie kolejnych MOP-ów. Na przełomie kwietnia i maja taki sam MOP, jak w Kozłowie, powstanie pod Wrocławiem.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z McDonald's, ponieważ wiemy, że razem stworzymy dogodne miejsce dla kierowców, chcących chwilę odpocząć i zregenerować siły przed dalszą podróżą.
∨ Czytaj dalej

Zapotrzebowanie na tego typu działalność jest naprawdę duża - mówi Robert Łaniewski z Lotosu.


Beata Baranek Gliwice

źródło: Dziennik Zachodni

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię