Parochwał i Gasimir to dwa z pięciu zobotów (obok Buchmistrza, Q-Felka i Wiercisława), czyli zabytkowych robotów, które mają promować Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Ich sympatyczne metalowe oblicza i hasła "Twój patent na wolny czas!" pojawią się na billboardach, plakatach i w reklamach, zachęcających do odwiedzenia tego unikatowego w skali Polski samochodowego szlaku turystycznego.

To trzecia odsłona kampanii promocyjnej województwa śląskiego, realizowana przez krakowską agencję Eskadra. Jednym z punktów kampanii jest Industriada, czyli pierwsze święto Szlaku Zabytków Techniki. W sobotę, 12 czerwca, 40 zabytków z 23 miast będzie można zwiedzać od rana do nocy i to za darmo.

Program Industriady jest przebogaty. Można go znaleźć na stronie www.industriada.pl. Od Częstochowy po Żywiec i od Zawiercia do Rybnika każdy obiekt proponuje zwiedzającym warsztaty, koncerty, pokazy filmów, konkursy i degustacje. W WPKiW w alei Różanej odbędzie się np. konkurs składania zobotów, w Zawierciu będzie można obejrzeć, jak wytwarzane są kryształowe kieliszki, w zabrzańskiej zabytkowej kopalni Guido zagra Kapela ze Wsi Warszawa, a pod gliwicką Radiostacją rozśmieszą nas kabarety Paranienormalni i Kabaret Młodych Panów. - Inspirowaliśmy się świętem podobnego szlaku w niemieckiej Nadrenii-Północnej Westfalii - mówi Mariusz Zmyślony z agencji Eskadra.

- Tam organizatorzy mają większy budżet i doświadczenie, ale my chcemy pokazać, że Polak też potrafi. Nasza Industriada ma jedną wadę - nie da się być wszędzie. Przez nią chcemy jednak głównie rozreklamować szlak i zachęcić ludzi, by odwiedzili te miejsca również później, np. w wakacje - dodaje.

Dodatkowo będzie można zaopatrzyć się w dowód rejestracyjny szlaku (dostępny m.in. z piątkowym insertem do naszej gazety). Wystarczy zebrać w nim pięć pieczątek i wymyślić hasło reklamujące ulubiony obiekt na szlaku, by powalczyć o nagrody, a wśród nich o robota kuchennego czy inteligentny odkurzacz.
- Szlak Zabytków Techniki to nasz sztandarowy produkt turystyczny - mówił na wczorajszej konferencji wicemarszałek województwa śląskiego Zbyszek Zaborowski. - Promujemy go różnymi sposobami od kilku lat, ale szczytowanie nastąpi w najbliższą sobotę - zachęcał do wybrania się na Industriadę.
Mapę Szlaku Zabytków Techniki znajdziesz w "PDZ" już w piątek

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!