Piast Gliwice - Pogoń Szczecin. Bramkowy remis [ZDJĘCIA i zapis RELACJI]

Piotr Grela
Niedzielne popołudnie, warunki wprost wymarzone do gry w piłkę. Naprzeciw siebie wybiegną zespoły Piasta Gliwice i Pogoni Szczecin. Oba zespoły już wiedzą, w której części tabeli znajdą się po zakończeniu rundy zasadniczej. Gra toczyć się będzie o to, z jakim dorobkiem punktowym przystąpią po 30. Kolejce i podziale punktów.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 2-2. RELACJA

Sporo roszad w składzie Piasta Gliwice na mecz z „Portowcami”. Do bramki po upływie przeszło czterech miesięcy wraca Dariusz Trela. Ostatni raz w lidze Trela stał między słupkami 3 grudnia, Piast wówczas mierzył się z Zawiszą Bydgoszcz i uległ beniaminkowi ekstraklasy aż 0:6. Później bramki strzegł już Jakub Szumski, młodzieżowy reprezentant Polski.

Po pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek do składu wraca Radosław Murawski, i to od razu z opaską kapitana, bo Tomasz Podgórski, zaczyna mecz na ławce rezerwowych. Sztabowi medycznemu nie udało się doprowadzić do pełni zdrowia Wojciecha Kędziory, którego nie ma w meczowej osiemnastce. Jego miejsce na murawie zajmie Ruben Jurado.
W zespole Pogoni bez niespodzianek, na pozycjach defensywnych pomocników zagrali Murawski z Rogalskim. Skrzydła zajęli: z lewej Małecki, z prawej Murayama. Na szpicy najlepszy strzelec ekstraklasy z dorobkiem 18 goli, Marcin Robak, który jeszcze pół roku temu zdobywał bramki dla gliwickiego Piasta.
Nerwowo gospodarze w pierwszym kwadransie gry, którzy ograniczali się w głównej mierze do dalekiego wybijania piłek z własnej połowy, ale czy w szaleństwie jest metoda… dwie akcje udało się zakończyć strzałami na bramkę Pogoni, z którymi Radosław Janukiewicz nie miał większych kłopotów. Pogoń za to próbowała zagrozić Piastowi wymieniając piłkę krótkimi podaniami. Aktywni od samego początku byli także kibice, którzy jednak nie dali przykładu zdrowego dopingu, tylko w niecenzuralny sposób wymienili się uprzejmościami.
Nie udawało się Portowcom podejść blisko pola karnego Piasta, strzałem z dystansu Dariusza Trelę chciał zaskoczyć Adam Frączczak, mocne uderzenie bramkarz sparował do boku.
36. minuta meczu – piłka nie słucha się dzisiaj defensywy Piasta, sporo nerwów i nieczystych uderzeń, obrońcy Piasta sami mogli napytać sobie biedy. Po świecy, nie wiedzi9eć czemu, piłkarze Piasta pozwolili piłce na kozioł, niezdecydowanie gospodarzy chciał wykorzystać Dąbrowski, który najwyżej wyskoczył i strzałem głową chciał zdobyć bramkę dla Pogoni. Czujny w bramce był Trela.
Chwilę później akcja w stylu Marcina Robaka. Piłka wstrzelona w pole karne gliwiczan pomiędzy defensorów Piasta, napastnik Pogoni wygrał walkę o pozycję i znalazł się w sytuacji sam na sam z Trelą, po czym pewnym silnym strzałem, dopełnił dzieła otwierając wynik tego meczu w 40 minucie.
Radość gości trwała niecałą minutę. Piast natychmiast odpowiedział na trafienie Robaka golem Wilczka. Dokładne dośrodkowanie na centymetry Gerarda Badii, Wilczkowi nie pozostało nic poza dostawieniem głowy.
Z chaosu zrobił nam się mecz, pierwsza połowa, która obfitowała w dużą ilość nerwów i niedokładnych zagrań, ostatnie 5 minut zwróciło i wymiana ciosów mogła poprawić nastroje kibicom.

55’minuta – Pogoń po raz drugi wychodzi na prowadzenie, Robak do bramki dokłada asystę. Dośrodkowanie na drugi kociec pola karnego, i efektownym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się boczny obrońca, Sebastian Rudol. Tym razem Dariusz Trela nie mógł nic zrobić, by uchronić zespół przed utratą gola
Sytuacja na boisku wróciła do stanu z początku rywalizacji. Pogoń uspokoiła grę i przeniosła swoje siły na obronę, nie chcąc utracić jednobramkowej przewagi. Gospodarze mimo prób, nie zdołali wypracować bramkowej okazji.
Niespodziewany obrót zdarzeń. Doliczony czas gry i Piast zdołał wyrównać, drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył KAMIL WILCZEK. Końcówki decydują o wyniku starcia w Gliwicach!
2:2 Wilczek jego dwie bramki dają Piastowi remis w dzisiejszym spotkaniu!

Składy:

Piast Gliwice: Trela – Matras, Horvath, Polak, Król – Hanzel, Nikiema, Murawski(70’ Szeliga), Wilczek, Badia (78’ Rabiola), - Jurado(46’ Podgórski)
Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Golla, Dąbrowski, Frączczak – Murayama (69’ Kun), Rogalski, Murawski, Małecki (78’ Bąk), Akahoshi (85’ Ława) - Robak
Żółte kartki: 73’ Matras, - 74’ Rogalski, 79’Rudol
Sędziował: Paweł Raczkowski