Plaże nudystów w woj. śląskim. Chałupy, Rowy czy Dębki to najbardziej znane plaże dla nudystów na polskim wybrzeżu. A gdzie w naszym regionie naturyści mogą poczuć się swobodnie? Sprawdziliśmy, gdzie amatorzy nagości wypoczywają najchętniej!

Plaże nudystów w woj. śląskim [SONDA, ZDJĘCIA +18]. Czy popierasz legalizację plaż naturystów?

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.

- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

Przez pół roku 2014 ogółem przystąpiło do Federacji 129 osób, porównując w 2009 r. było ich tylko 69. Naturystów przybywa również w naszym regionie.

W internecie funkcjonują przeróżne fora, na których naturyści zachwalają plaże w naszym regionie!

Na tematycznych forach przewija się m.in.

- Zalew Chechło-Nakło koło Tarnowskich Gór. Dojazd trasą 908 w kierunku Miasteczka Śląskiego.
- Zalew Pogoria IV w Dąbrowie Górniczej, bardzo dobre warunki do opalania.
- Bieruń - łąki nad zalewem Łysina, odludne miejsce.
- Kęty - kameralna kamienna plaża nad Sołą, stali bywalcy,
- Hlucin (Czechy), k. Ostravy. Łatwo tam dojechać z Rybnika czy Wodzisławia Śl.
- Starganiec koło Katowic: mnóstwo podglądaczy.Życie i styl

Komentarze (319)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Adam (gość)

Zalew Chechło-Nakło polecam , tak samo Pogoria IV
odradzam za to Starganiec , raz tylko tam bylem z corka , sami panowie podgladacze.

ffwfe (gość)

Basin, tam można spokojnie z rodzinami na golasa się opalać, ale też już tu bliżej jest ok przy granicy z Świnoujściem no i Lubiewo też ok. Od 1 sierpnia zacznie się plażowanie golasów do końca sierpnia, bo zapowiada się dużo ludzi no i ciepłe dni.
Zawsze z rodziną lub przyjaciółmi jeździmy i jest ok.

Dekster (gość) (Nudystka)

Katole to nie są normalni zdrowi ludzie. Im się tylko tak wydaje, tzn, żyją we wzajemnym przeświadczeniu że są wyjątkowi,prawi,normalni i wogóle same bóstwa. Obawiam sie że do tego betonu to nie dotrze co piszesz....

Dekster (gość)

Polska to ciemny skatoliczony obłudny kraj. Nic mnie nie dziwi, wielu rzeczy których katol ekstrem nie rozumie (bo jest tępy) nazywa złem. Złem to jest wasza katolska religia i głupoty w które wierzycie -nic się tam kupy nie trzyma ale sobie wierzycie. Każdy jest wolny, jak ktoś lubi ma prawo przebywać nago, nie podoba ci się? Nie patrz, obłudnie nie podglądaj, nie nauczaj. Idź do kościółka gdzie czeka na ciebie ksiądz pedofil w ubraniu, tak jak was wasz pan bóg stworzył - w ubraniach:-D Nie wpieprzaj się ciemny katolu do rzeczy które cię przerastają, których nie pojmujesz. Poprostu.

mnichu (gość)

Na śląsku i zagłębiu nawet toples nie zobaczysz. Kobiety tak poubierane latem, że nawet stanika nie zdejmie pod bluzką, a co dopiero pokazać się nago...

Iwo (gość)

Są ekshibicjoniści i powinni mieć swoje miejsca gdzie mogą się obnażać i pokazywać innym swoje "wdzięki i klejnoty".

pilotka (gość) (Marco)

No to zapraszam pod kraków na Kryspinów tu pisiory łapy nie położą bo to nie teren państwowy...umownie ktoś dzierżawi komus a ten ktoś itp....policja nigdy nie ingeruje i nawet wodniaki pływają w pokreślonej odległości...na prawde jest sympatycznie..My się wybiaramy do Bielska do Cezara nigdy tam nie byliscmy . ceny maja nie małe ale raz można zaryzykować...

Nudystka (gość) (tekstylny?)

Uwielbiam oceniających przez pryzmat swojej inteligencji i wychowania seksualnego....czyli golizna to sex albo rzech..hehehe Ja korzystam od lat...i to nie my jesteśmy problemem tylko zboczeńcy podglądacze i katolicy zakłamani nie umiejący pokochać swojego ciała...

Nudystka (gość) (JerzyFan)

Oczywiście ze się nie dzieje...jestem od lat bywalczynią na Kryspinowie koło Krakowa i raz zdarzyło się ze złąpalismy podglądacza przegoniliśmy młodzianina zawiadomił policje a oni go wyśmiali byliśmy świadkami rozmowy telefonicznej interwancja musi mieć powód a jaki był?? on podglądacz zrobił z siebie głupa.....jest to niepisany teren sprzątany zagospodarowany przez jak nazywacie golasów policja wodna nie zbliza się do brzegów przez siedem kolejnych lat nie było zandego incydentu...a jak ktoś jest zboczony i podgląda z daleka jego sprawa..Sa starzy młodzi dzieci...itp. nikomu nic nie stoi a jeśli cokolwiek by się zaczęło dziac to wewnętrzne zostanie zaprowadzony porządek,. Wiec nie pisz bzdur o jakims seksie itp. Jeśli masz wiedze to wiesz ze dużo rozebranych to spolecznosc aseksualna dla zdrowego człowieka...

nATUR (gość)

SWOBODNA NAGOŚĆ TO PRZECIWIEŃSTWO SEKSU, KTOŚ MYLI POJĘCIA . pAN bÓG STWORZYŁ NAS NAGIMI A KOŚCIÓŁ NAS ZAKRYŁ I Z TEGO I JESZCZE INEEGO TABU POJAWIA SIĘ ŻE SEKS NAGOŚC TO COŚ TABU.

jacek (gość)

szkoda że w polsce nie ma kurortów lub klubów gdzie można swobodnie odpoczywać nago nie tylko plaża ale również gry i zabawy na wolnym powietrzu np zbijak , siatkówka ,tenis .

naTurysta (gość)

Naturyzm w Polsce w takim stylu jak na plażach Hiszpanii, Francji czy w Niemczech jest w Polsce nie do pomyślenia gdyż dla większości nagość = seks co dla „politycznie poprawnych" jest problemem.
Ale niestety - swymi niewybrednymi komentarzami Polonusy wszędzie się wyróżniają