Politechnika Śląska w najbliższy poniedziałek i wtorek organizuje dni otwarte dla niepełnosprawnych kandydatów na studia. Będzie okazja obejrzeć dostosowane dla niepełnosprawnych laboratoria i wyposażenie biblioteczne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W poniedziałek i wtorek 28 i 29 czerwca na Politechnice Śląskiej odbędą się dni otwarte dla niepełnosprawnych kandydatów na studia. Jak informują organizatorzy, doskonała okazja, aby przekonać się, że Politechnika Śląska jest uczelnią bez barier, na której szansę studiowania mają osoby bez względu na ograniczenia zdrowotne.


Poniedziałek od godziny 10. do 14. przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zapoznać się z ofertą uczelni, ale nie mają tego dnia możliwości osobiście zawitać na Politechnikę Śląską. Będą one mogły zatem poprzez komunikatory internetowe: Gadu-gadu, Skype, portale społecznościowe: Facebook i Blip lub telefonicznie porozmawiać z pracownikami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, którzy odpowiedzą na wszelkie nurtujące ich pytania.
Natomiast osoby, które chciałyby odwiedzić Politechnikę Śląską osobiście, będą mogły to uczynić we wtorek 29 czerwca w tych samych godzinach. Tego dnia w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych, które znajduje się w sali nr 14 (parter) w budynku Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki przy ul. Akademickiej 16 w Gliwicach osobom odwiedzającym uczelnię zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt, w który wyposażona jest Politechnika Śląska, wspomagający edukację studentów z różnymi niepełnosprawnościami.


Tego samego dnia w godzinach Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 23 w Gliwicach zaprezentuje komputerowe stanowiska dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Polsko-Angielska GWARA!! (gość)

    Nigdy w historii Polski, nawet za Ruska okupacja, nasz Polski Jezyk nie byl tak bezczelnie niszczony jak prze ostatnie 20-lat!!. Polski Jezyk jest juz teraz po prostu Polsko-Amerykanska GWARA!!. Co drugie slowo w Polskim Jezyku jest przeksztalcone uzywajac Angielskie slowo dodajac poczatek i koniec slowa z Polski brzmieniem!!. To jest po prostu wielka TRAGEDIA ktora swiadczy o naszy intelektualnym ZACOFANIU!!.Czy Polacy uwazaja ze nasz Polski Jezyk bedzie wygladal i brzmial bardziej "Inteligentnie" kiedy my bedziemy uzywac coraz wiecej zamerykanizowanych Polskich slow??. Ja wam powiem otwarcie ze ta moda niszczenia naszego Polskiego Jezyka tylko swiadczy o naszej GLUPOCIE!. Caly swiat sie smieje z naszej "Polsko-Amerykanskiej GWARY". Nic dziwnego ze "POLAK" to synonim "IDIOTY" i durnoty na calym swiecie!!. Prosze miowic i pisac PO POLSKU!!!