Jutro w Knurowie samorządowcy, górnicy oraz leśnicy posadzą drzewa poświęcone przez papieża Benedykta XVI. Uroczystości mają związek z odpustem parafii św. Antoniego

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tegoroczne uroczystości odpustowe w knurowskim Krywałdzie, w parafii św. Antoniego z Padwy będą miały szczególny charakter. Wierni spotkają się z okazji pierwszej rocznicy intronizacji figury Pięknej Madonny w knurowskiej świątyni. To w sobotę o godz. 17. Po nabożeństwie zaplanowano ceremonię posadzenia drzew pobłogosławionych przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Leśnicy posadzą sosnę piską, górnicy - sosnę taborską, natomiast samorządowcy z Knurowa - świerk istebniański. Następnie zostanie sporządzony specjalny akt erekcyjny posadzonych drzew.
W niedzielę zaplanowano główne uroczystości odpustowe. O godzinie 7.30 odbędzie się msza święta odpustowa, a o 11.00 uroczysta suma odpustowa za parafian i dobrodziejów kościoła. Podczas tek ostatniej poświęcona zostanie kaplica Matki Pięknej Miłości.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!