Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie umiemy radzić sobie ze smogiem. NIK krytykuje władze samorządowe i ogólnopolskie za nieskuteczną walkę o lepszą jakość powietrza.

Oddychamy najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolerzy sprawdzili czy w ostatnich pięciu latach poprawiło się powietrze w paru regionach, m.in. na Śląsku. Niewiele pocieszające jest to, że najbardziej zanieczyszczone są: Kraków i Nowy Sącz. Bo nie lepiej jest w Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu i Katowicach, gdzie normy pyłów zawieszonych przekraczane są przez ponad 120 dni w roku. - Szacuje się, że w Polsce z powodu zanieczyszczeń powietrza, rocznie traci życie około 45 tys. osób - mówił na konferencji Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Nadal nawet nie zbliżyliśmy się do unijnych norm. A niedotrzymanie standardów jakości powietrza określonych w dyrektywie CAFE może grozić nam postępowaniem przed Trybunałem Sprawiedliwości, który może nałożyć na Polskę 4 mld zł kary. A my co? W gminach nie ma standardów emisyjnych. Nie opracowano też krajowego programu ochrony powietrza.

Smog

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!