Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Równolegle z tradycyjnym wydaniem książka ukazuje się również jako audiobook, wydany przez Bibliotekę Akustyczną i W.A.B.

Tym razem nie spotkamy w kryminale Aleksandry Marininy milicjantki Kamieńskiej. Autorka powierzyła bowiem rozwikłanie kryminalnej zagadki pułkownikowi Stasowowi, w dodatku przebywającemu wraz z ośmioletnią córką na urlopie nad Morzem Czarnym. Stasow jest krytycznie nastawiony do pracy, którą dotąd wykonywał i zamierza po urlopie przejść na emeryturę. Ale los ma wobec niego inne plany. W kurorcie, w którym odbywa się festiwal filmowy, (jedną z organizatorek imprezy jest była żona Stasowa) zostaje zamordowana aktorka pretendująca do głównej festiwalowej nagrody. Potem – druga. I reżyser. Na tym nie koniec. W dodatku miejscowa milicja zupełnie bagatelizuje te zdarzenia, wyznaczając do prowadzenia śledztwa początkującego milicjanta bez doświadczenia. Stasow postanawia mu pomóc. Musi robić to jednak dyskretnie, bowiem jego obecność w kurorcie wyraźnie komuś się nie podoba.
Do akcji wkroczy naturalnie też kobieta – autorka powieści kryminalnych, zawodowa śledcza, która wykorzystuje urlop nad Morzem Czarnym, by napisać kolejną powieść. Między parą bohaterów nawiązuje się romans, niestety, z kolejnymi morderstwami w tle.
Skorumpowani lokalni przedstawiciele władzy prowadzą krwawą wojnę o władzę absolutną, nie licząc się z nikim. Czy sam Stasow, pozbawiony zaplecza milicyjnego zdoła przeciwstawić się kolejnym zbrodniom? I jaką zapłaci za to cenę?
Jak wszystkie kryminały Marininy, tak i ten czyta się dobrze. Wartka akcja i solidne tło społeczne zaspokoją nawet wybrednego czytelnika. I tylko żal, że nie ma tu Anastazji Kamieńskiej…

Aleksandra Marinina, Czarna lista, Wydawnictwo W.A.B., cena 34, 90 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!