Ranking rollercoasterów w Europie. Krystian Borkowski jechał ponad 130 rollercoasterami na całym świecie. Razem opracowaliśmy listę 10 najlepszych rollercoasterów w Europie. Czy zakwalifikował się chorzowski Lech Coaster, a jak tak, to na którym miejscu? Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź...

Ranking rollercoasterów w Europie - jest też chorzowski Lech Coaster! [TOP 10 kolejek górskich]

Moim zdaniem na pewno jest na pierwszym miejscu takich kolejek w Polsce, natomiast jeśli chodzi o Europę, umieściłbym go na liście 10 najlepszych atrakcji - tak ocenia Lech Coastera Krystian Borkowski, pasjonat ekstremalnych kolejek i twórca serwisu Parkmag, opisującego rynek atrakcji turystycznych. Lech Coaster to najnowsza atrakcja Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Działa od tygodnia.

Krystian pochodzi z Katowic i od lat jeździ po świecie, by „zaliczyć” kolejne rollercoastery. Na swoim koncie ma przejażdżki ponad 130 kolejkami różnego typu.

Wraz z ekipą innych wielbicieli adrenaliny ocenia kolejki nie tylko pod względem długości ich trasy, liczby inwersji (jak podkreśla - brak typowej pętli wcale nie oznacza, że kolejka jest gorsza, bo inne inwersje mogą zagwarantować dostateczną liczbę wrażeń), czasu przejazdu (może być krótki, ale intensywnlegandiay), ale też tego, czy są dobrze skonstruowane i po zejściu z nich np. nie rozboli nas głowa, oraz ich oprawy i tematyzacji. Oto subiektywny ranking 10 najlepszych rollercoasterów w Europie. Gdzie wśród nich znajduje się nasz Lech? Kliknij powyżej w galerię i sprawdź!

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

słaby ranking, aby pokazać polski rolerkoster (gość)

a ja dodam w CineCittà World Włochy takie cudo: Altair CCW-0204, 10 inwersji

zaliczone 9 parków rozrywki w Europie (gość)

KATUN: 6 - inwersij i siła G ponad 4 - tyle w temacie

oli (gość)

Jeśli I-speed z Mirabilandi jest lepszy niż KATUN z tego samego parku, to znaczy, że trochę słaba jest moim zdaniem ta ocena. Również byłem w wielu parkach i byłem pewien, że KATUN będzie w pierwszej 3, a tu brak go w zestawieniu Hm:(
Takie tam cytat z internetu : "Katun is the no.1 inverted coaster in Europe".