Wciąż potrzebne są pieniądze na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

Plany gliwickiej placówki są śmiałe, ale przede wszystkim - są wynikiem wieloletnich doświadczeń i odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów. Na ich realizację potrzeba co najmniej 5,5 mln zł. Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach czeka także na Państwa pomoc.

Ciężka choroba to wydarzenie, które może dotknąć niestety, każdą rodzinę. Opieka paliatywna w gliwickiej placówce jest na najwyższym poziomie. Ale pacjentów - i to nie tylko z Gliwic i powiatu gliwickiego - jest wielu, brakuje miejsc. Obiekt wymaga unowocześnienia i rozbudowy. A na to potrzebne są pieniądze.

- Szacujemy, że wraz z posiadanymi przez nas środkami i wpływami z jednego procenta zgromadzimy jedną piątą tej kwoty - szacunkowo określają w hospicjum.

Jak się dowiedzieliśmy od dyrektora Artura Pakosza, prawdopodobnie dzisiaj będzie też znany plon zbiórki, akcji i aukcji odbywających się podczas zakończonego Tygodnia dla Hospicjum, cały czas bowiem wpływały jeszcze środki m.in. z rozprowadzanych wówczas cegiełek. Artur Pakosz nie kryje słów uznania dla wszystkich, który zaangażowali się w tę akcję. - W imieniu organizatorów, pracowników, wolontariuszy oraz własnym pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Gliwic i sąsiednich miejscowości, którzy włączyli się aktywnie w akcję charytatywną na rzecz Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Był to czas bardzo wytężonych działań na rzecz naszej placówki - dziękuje dyrektor Pakosz.

W akcję włączyły się dzieci i młodzież z gliwickich szkół i przedszkoli. - Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom z Trynku, za darowiznę na rzecz naszego wspólnego Hospicjum! To aż 4 tysiące złotych - poinformował dyrektor Artur Pakosz.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy tej placówki, wiecej informacji na www.hospicjum. gliwice.pl Jeśli taka jest chęć i wola naszych Czytelników, by wspomóc hospi-cyjne dzieło, przypominamy nr konta bankowego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum Gliwice. ING Bank Śląski I O/Gliwice: 22 1050 1285 1000 0002 0211 5374.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!