Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Opowieść o utraconej miłości, samotności, która jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia, i o wadze pozornie nieistotnych chwil.

Jak wypełnić pustkę po odejściu ukochanej osoby?
Głośna powieść psychologiczno-obyczajowa o wielkiej miłości, stracie najbliższej osoby i pustce, której nic nie jest w stanie wypełnić. Autor „Pożegnania z Berlinem” (na kanwie którego powstał słynny film „Kabaret”) kreśli wnikliwy portret George’a, profesora uniwersytetu w Los Angeles. Starzejący się mężczyzna po śmierci ukochanego, młodego Jima, nie może poradzić sobie ani ze sobą, ani z otaczającą go rzeczywistością... Postawiony w obliczu straty rozmyśla o przeszłości, literaturze, polityce i śmierci. Ta uniwersalna opowieść o godzeniu się z samotnością, którą wszyscy odczuwamy i o znaczeniu życia tu i teraz.
Obraz „innej” miłości, ale przede wszystkim poruszające studium tragedii i samotności. Za rolę George’a w ekranizacji powieści Colin Firth zdobył nagrodę na festiwalu w Wenecji.

Christopher Isherwood, Samotny mężczyzna, Świat Książki, cena 29, 90 zł.

Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs” oraz tytułem książki, nazwiskiem i adresem.
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!