(© Joanna Heler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po sukcesie na międzynarodowym konkursie promującym zielone technologie, bolid autorstwa studentów Politechniki Śląskiej został dziś po raz pierwszy zaprezentowany na Śląsku.

Greenpower Corporate Challenge w Anglii. Polska ekipa zdobyła na nim wyróżnienie Best Engineer Car za najlepszą konstrukcję pojazdu. Pokazała także moc swego pojazdu, zajmując z nim szóste miejsce pod względem wykonanej liczby okrążeń. W czasie 4 godzin ze średnią prędkością 50 km/h przejechali ich 46, co dało 170 km. Granica czasowa była narzucona przez organizatorów.

Dzisiejsze spotkanie na gliwickiej uczelni było także próbą zachęcenia kolejnych roczników żaków do kontynuowania prac. Dziękowano także sponsorom. Skonstruowanie elektrycznego pojazdu dla jego autorów było pracą dyplomową. Najwięcej pytań publiczności dotyczyło zastosowanych rozwiązań technicznych. Studenci chcieli m.in. wiedzieć, dlaczego nie pomyślano o zakryciu kół i nie mają one bieżnika.

- Jest to jeden z pierwszych projektów wpisujących się w kształcenie przez rozwiązywanie projektów. Takie metody dydaktyczne chcemy od nowego roku akademickiego wprowadzać - mówił prof. Stanisław Kochowski, prorektor ds. nauczania.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!