Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmierć gazet papierowych jednak nadejdzie? Internet bierze wszystko

Aldona Minorczyk-Cichy
Arkadiusz Ławrywianiec
Czy tradycyjne gazety znikną? Czy szelest papieru zostanie zastąpiony przez elektronikę? To tylko kwestia czasu. Media już przenoszą się do internetu. Co do tego zgodni byli wszyscy uczestnicy prowadzonej przez Kamila Durczoka z TVN24 dyskusji na temat mediów.

- Zgodnie z wyliczeniami YouTobe w ciągu jednej minuty na tym serwisie przybywa 60 minut nagrań wideo. To pokazuje jak niezwykłe jest społeczne zaangażowanie w tworzenie informacji. To może być wykorzystane w sposób bardzo dobry, jak i dramatycznie zły - podkreślał Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN 24.

Dodał, że dostęp do mediów masowego przekazu zdecydowanie się zdemokratyzował.

- W TVN 24 uruchomiliśmy Kontakt 24. Zainteresowanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - mówił Pieczyński.
Grzegorz Haftarczyk , wiceprezes Polskapresse, wydawcy Dziennika Zachodniego podkreślił: - Dzisiaj redakcje to nie jest już tylko papier. Zajmują przygotowaniem materiałów różnego rodzaju i do różnych mediów.

Dyskutowano także na temat wolności wypowiedzi w inter-necie i granic etycznych, które niestety często są przekraczane.

- Fora powinny być moderowane. Mamy kilka tysięcy dziennikarzy obywatelskich. Część z nich może publikować bezpośrednio, część jest moderowana - mówił wiceprezes Haftarczyk.

Artur Potocki, prezes Interii pytał, czy skoro w ciągu ostatnich trzech lat powstało tyle nowych możliwości wypowiadania się w globalnej sieci, to czy jesteśmy w stanie uregulować to prawnie?

- Każda informacja o regulacji jest natychmiast zakrzykiwana wolnością słowa. Obserwują fora mam wrażenie, że administratorzy często zbyt długo tolerują wpisy, jakie tam się pojawiają - podkreślał Kamil Durczok.

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny Rzeczpospolitej przestrzegał przed cywilizowaniem ludzi, także na internetowych forach i portalach społecznościowych: - Tylko rynek jest w stanie to zrobić.

Z kolei Pieczyński ostrzegał media tradycyjne, że powinny wejść w nurt nowych mediów, wykorzystywać nowe trendy, korzysta z kontaktów z czytelnikami i informacji, jakie od nich napływają.

Zgodnie podkreślano, że w najlepszej sytuacji są media wyspecjalizowane, w tym dzienniki regionalne, które mają unikalne informacje. Prasa inwestuje w swoje portale internetowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto