Tragiczny wypadek na ulicy Świętojańskiej w Gliwicach. Zginęła 12-latka. Sprawca ma dozór policyjny, grozi mu 8 lat więzienia.

Dziecko zostało śmiertelnie potrącone na przejściu dla pieszych. Jak informuje Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji, trwają czynności śledcze na miejscu tragedii. Ofiarą jest 12-letnia dziewczynka potrącona przez 25-latka kierującego koparko-ładowarką.

Dziewczynka przechodziła na zielonym świetle, a mężczyzna - skręcał na skrzyżowaniu w lewo. Dziecko zginęło na miejscu.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna był trzeźwy. Nie miał jednak uprawnień do jeżdżenia koparką po drogach publicznych, mógł jej używać jedynie na placu budowy.
Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

– Prokurator Rejonowy Gliwice-Wschód zastosował w środę środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 2 tys. zł wobec 25-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że 16 kwietnia o godzinie 8.40 w Gliwicach, kierując koparkoładowarką, w czasie wykonywania skrętu w lewo, na oznakowanym przejściu dla pieszych i podczas zielonego cyklu świetlnego dla pieszych potrącił ze skutkiem śmiertelnym 12-letnią mieszkankę Gliwic - podaje kom. Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Przypomnijmy, że około tygodnia temu, 10 kwietnia, na tej ulicy także doszło do potrącenia, groźnego, ale na szczęście - bez ofiar śmiertelnych.

Wspomnianego 10 kwietnia, o godzinie 15.50 59-letni mieszkaniec Gliwic wtargnął na jezdnię wprost pod jadące seicento, którym kierowała 32-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór.

Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony helikopterem do szpitala specjalistycznego w Sosnowcu.

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

M (gość)

zielona strzałka to nie jest znak JEDZ, tylko jedz jesli mozesz. Przejście dla pieszych przy szkole to po tysiąckroć nie jest miejsce do bezmyślnych manewrów. Wina kierowca jest oczywista

Dan (gość)

UCZESTNICZYŁEŚ W WYPADKU, MASZ PROBLEM Z UZYSKANIEM ODSZKODOWANIA, NIE SATYSFAKCJONUJE CIĘ OFERTA ODSZKODOWANIA !!!!! Odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, zaliczka na poczet przyszłych wydatków związanych z leczeniem i rekonwalescencją, renta - z wypadków komunikacyjnych, wypadków w rolnictwie, wypadków przy pracy, wypadków śmiertelnych. Rekordowe odszkodowania (1 600 000,00 zł), 97,7% wygranych spraw, również wypadki sprzed 20 lat. NAPISZ aga.ja555@interia.pl

Tyna (gość) (kierowca)

Może "kierowco" najpierw przeczytaj uważnie artykuł i się dowiesz, że "mężczyzna - skręcał na skrzyżowaniu w lewo" ! A potem wyzywaj kogoś od 'baranów'
Nie ma to jak dorabianie sobie teorii (gdzie jest mowa o zielonej strzałce?). Tak potem powstają plotki.
Jednym słowem to jest tragedia zarówno dla rodziny dziewczynki jak i rodziny operatora koparki. Życie się zawaliło zarówno jednym jak i drugim.
Serdecznie współczuję.

;/ (gość)

to nie jest pierwszy wypadek u pana krzysztofa k&k z mikołowa teraz musiało dojść do śmierci może wkoncu się za niego wezmą i za ta jego firmę

mol (gość)

to policja jest od stania na drodze z lizakiem i znakiem "stop"??? i przeprowadzania ludzi przez pasy???. Jeżeli chodzi o tą dzielnice to na niej mieszkam i patrole policyjne są tu bardzo często.

ona (gość)

Musiało dojść do takiej tragedii żeby policja ruszyła d*** za przeproszeniem i zajęła się tym wszystkim, Straszne, ale to Polska...
wyrazy współczucia

M (gość)

Wiesz jak to jest jak się nie chce stracić roboty ? Robi się to, co każe szef i nie ma dyskusji. Młody chłopak spędzi najlepsze lata we więzieniu. Szczere kondolencje dla rodziny dziewczynki.

maRyśka (gość)

jak tak czytam te wasze opinie, to zadaje sobie pytanie, czy Policja w ogole w Gliwicach istnieje? a jeśli tak, to gdzie i co w ogóle robi