Szukasz nowego mieszkania, w którym wreszcie poczujesz się u siebie? A może chcesz poprawić komfort Twoich bliskich i potrzebujesz większej przestrzeni? Sprawdziliśmy, jakie mieszkania i osiedla spełniają najczęstsze kryteria mieszkańców Śląska. Oprócz tego odpowiadamy na 3 ważne dla kupujących pytania.

Według ekspertów rynku nieruchomości na Śląsku, poszukujący nowego mieszkania, kierują się przede wszystkim lokalizacją. Szukają ciszy, bezpieczeństwa, możliwości aktywnego wypoczynku w sąsiedztwie, a także udogodnień blisko osiedla i wygodnej komunikacji. Samo mieszkanie, oprócz tego że ustawne i słoneczne, obowiązkowo powinno być z balkonem lub ogródkiem. Przy zakupie ważna jest zaś nie tylko możliwość wynegocjowania rabatu i uzyskania oszczędności na cenie za m2.

Uwzględniliśmy te kryteria i sprawdziliśmy, jakie osiedla w naszym regionie są najchętniej wybierane przez kupujących nowe mieszkania. Zwróciliśmy też uwagę czy deweloper udziela pomocy w uzyskaniu kredytu i jakie daje gwarancje bezpieczeństwa realizacji inwestycji.

Murapol Bażantów, Katowice

Murapol Bażantów to inwestycja w sąsiedztwie Lasu Murckowskiego, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Śląska. Osiedle składa się z kilkunastu kameralnych budynków. W ofercie tego popularnego osiedla znajdują się jeszcze dwupokojowe mieszkania. Dzięki sprawdzonemu projektowi, są przestronne i ustawne i łatwe do aranżacji. Te na parterach posiadają ogródki i tarasy, natomiast na piętrach - balkony.
Kliknij tutaj, by odbyć wirtualny spacer po osiedlu


Murapol Nowy Bażantów, Katowice

W rejonie ulic Bytkowskiej i Radockiego powstaje już nowy budynek Murapolu wyróżniający się atrakcyjną architekturą oraz drewnianymi elementami elewacji, która idealnie komponuje się z naturalnym otoczeniem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań projektowych, mieszkańcy wprowadzą się do funkcjonalnych lokali. W kameralnym, 4-piętrowym budynku, zaplanowano 59 mieszkań o najbardziej poszukiwanych metrażach. Duże okna sprawią, że ich wnętrza będą słoneczne, ciepłe i przytulne. Warto się pospieszyć, bo deweloper oferuje tu już ostatnie mieszkania 3 pokojowe.
Dowiedz się więcej tutaj

Murapol Śląskie Ogrody, Katowice

W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego, przy ul Bytkowskiej, można znaleźć mieszkanie na nowym osiedlu Murapol Śląskie Ogrody. Osiedle Murapol Śląskie Ogrody w Katowicach to wymarzone miejsce dla osób pragnących jednoczesnej bliskości centrum miasta oraz sąsiedztwa licznych miejsc zielonych sprzyjających rekreacji i rodzinnemu wypoczynkowi. W ofercie znajdują się tu mieszkania o najbardziej poszukiwanych metrażach. Dostępne są zarówno kawalerki, jak również mieszkania 2, 3 oraz 4-pokojowe.
Obejrzyj mieszkania, klikając tutaj

Murapol Śląskie Ogrody, Tychy

To osiedle przy ul. Żorskiej, w południowej części miasta. W otoczeniu lasu i zaledwie kilka minut od kompleksu rekreacyjnego Paprocany powstają dwa nowoczesne budynki o atrakcyjnej architekturze. Dobra lokalizacja i funkcjonalny projekt mieszkań sprawiaj, że mieszkania są chętnie kupowane, nie tylko przez mieszkańców Tychów. Dostępnych jest jeszcze kilkadziesiąt mieszkań w drugim budynku. Wybór metraży jest szeroki, w ofercie są lokale 2,3 oraz 4-pokojowe. Sprawdź więcej informacji o mieszkaniach


Murapol Siewierz Jeziorna

W Siewierzu, tuż przy trasie S1 powstaje unikatowa dzielnica z domami, mieszkaniami, parkami, boiskami sportowymi, sklepami o punktami usługowymi. Zarówno lokalizacja, jak również zaplanowana tu infrastruktura zapewniać mają wygodę codziennego życia i łatwy dostęp do atrakcji. Idealnym zaś miejscem wypoczynku jest znajdujące się tu jezioro z przystanią. Murapol zbudował tu już pierwszy budynek z 52 mieszkaniami. Dostępne w nim są obecnie mieszkania 2-pokojowe.
Dowiedz się więcej o Siewierz Jeziornej


Czy możesz liczyć na pomoc Murapolu w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

Tak. Doradcy kredytowi są do dyspozycji w każdym salonie sprzedaży mieszkań Murapolu. Wyręczają w formalnościach, wyliczają zdolność kredytową, a nawet za klientów negocjują uzyskanie tańszego kredytu. Dzięki temu zamiast tracić godziny w banku, można przyjechać na teren budowy i sprawdzić, jak postępują prace.

Czy będziesz mieć wpływ na realizację swojego mieszkania?

Tak. Sprawdziliśmy to, bo to ważne dla tych, którzy chcą monitorować proces budowy mieszkania. Murapol stosuje tzw. wieloetapowy system odbioru. Oznacza to, że na każdym etapie, tzn. podczas odbioru stanu surowego, przedodbioru, odbioru technicznego oraz odbioru końcowego można wnieść uwagi, co do sposobu wykonania poszczególnych elementów mieszkania. Sprawdziło to już ponad 18 tys. mieszkańców osiedli Murapolu w kilkunastu miastach w Polsce.

Czy zapłacisz prowizję i podatek PCC?

Nie. Kupując mieszkanie od Murapolu, w odróżnieniu od transakcji na tzw. rynku wtórnym, unikniesz wyższych kosztów. Mowa o podatku PCC i prowizji dla pośrednika, które mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Te pieniądze zostaną w Twoim portfelu.

Z regionu

Więcej na temat: