(© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

4 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną, pod hasłem Stop powodziom, której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. W akcję włączają się nasze serwisy dziennikzachodni.pl i NaszeMiasto.pl - na bieżąco będziemy o wszystkim informować.

4 lipca WOŚP organizuje zbiórkę, a zebrane pieniądze przeznaczy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi.

WOŚP chce kupić sprzęt dla wszystkich miejsc w Polsce, a więc także dla zalanych miejscowości w woj. śląskim - Bierunia, Zabrza, Dankowic, czy Czechowic-Dziedzic, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi.

W minionych dniach byliśmy świadkami tragedii, ale także ogromnej ludzkiej solidarności, kiedy to na nasz apel zgłosiło się wielu chętnych Czytelników, którzy zaoferowali pomoc fizyczną przy porządkowaniu i czyszczeniu domów powodzian. Wielu naszych Czytelników zaoferowało także letni wypoczynek dla dzieci powodzian. Wiedzieliśmy sprawność profesjonalnych służb, które postawione były (i nadal są) w stan najwyższej gotowości, reagują natychmiast, organizując pomoc.

Żywiołu i jego skutków nie da się w stu procentach przewidzieć. Nawet najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie kraje padają jego ofiarą. Można za to przeciwdziałać krytycznym sytuacjom, mając do dyspozycji nowoczesne urządzenia, które pozwalają mieć nadzieję, że walka z żywiołem będzie skuteczna.

Dlatego WOŚP chce kupić wydajne motopompy, a także rozważyć całą listę potrzeb, na które już teraz zwróciła uwagę Straż Pożarna, np. agregaty prądotwórcze czy specjalny sprzęt pływający.

4 lipca w całej Polsce, we wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich, uruchomione zostaną punkty, w których zbierane będą pieniądze. Wolontariusze Finału Orkiestry tym razem organizować będą zbiórki w ten jeden dzień od godzin porannych do godziny 19.

Aktualną listę sztabów także w województwie śląskim znajdziesz TUTAJ


Czytaj także

  Komentarze (13)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  hanys (gość)

  Kryzys, Afery, Smoleńsk, Powódź. Wg ryzego, PO i ich zwolenników to wszystko, to nasza wina.Można oszaleć. Ryży tu ciulu za co te premie .Jakimi to trzeba być ludźmi, żeby przyznawać i przyjmować takie horrendalne odprawy, nagrody itp. To w dzisiejszych czasach - w dobie takiego wysokiego bezrobocia, biedy, a teraz np. powodzi - jest wysoce nieetyczne, niehumanitarne, po prostu nieludzkie. Bo nikt, choćby był nie wiem jak wykształcony, na takie wynagrodzenia nie zasługuje.

  faktor (gość)

  internauci pisza swoje to jest demokracja i po to stworzono takie łącza. W niedalekiej przyszłosci drukowanych gazet nie bedzie !!!

  on34 (gość)

  ludzie piszcie na temat, a nie o wyborach,jak czytam niektore teksty to mi sie zygac chce,politykerzy za 5 groszy :-/

  Hamlet (gość)

  PODATEK KATASTRALNY -- to nic śmiesznego -- ostudzi gorące głowy, ale już będzie za późno! NIE BĘDZIE ZMIŁUJ! Komorowski to NIE pro-społecznie zorientowany Kaczyński! Każdy, kto coś ma wartościowego zapłaci; oczywiście Palikot, czy Miro zostaną z tego zwolnieni, jako zasłużeni! Post Scriptum: warto zobaczyć kreskówkę o Kandydacie: www.youtube.com/watch?v=7qbKCzTqKMk&feature=topvideos PRZEKARZ DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  taka moja wola (gość)

  Nie czytam żydowskiej GW,nie oglądam cyganskiej TVN i TVN24 nie oglądam debilnych debat,spotów i całej bandy oszołomów,dyktatorów,złodzieji ,sprzedawczyków unijnych,nocnej zmiany,a wybory olewam ciepłym moczem gdyżnie widzę godnego kandydata na to stanowisko.

  obserwator (gość)

  Ileż to już razy były zbierane składki społeczne na ;górników z Halemby,gołebiarzy,powodzian i co????????CZY KTO KOLWIEK ROZLICZYŁ SIE Z ZEBRANYCH PIENIĘDZY?????Słyszymy potem od poszkodowanych ile obietnic słyszeli od:caritaspolska,czarwony krzyz,fundacje.Owsiaka i jeszcze wielu innych organizacji UE ,SMSy.Jedno wielkie złodziejstwo na bezbronnych poszkodowanych obywatelach tego dzikiego kraju.A na aparaturze kupionej przez Owsiaka dla szpitali-prywatni lekarze trzepią kasę.

  olo (gość)

  tzw publiczne i mainstreimowe media poswiecaja bandzie czworaga setki razy wiercej czasu antenowego lamiac ustawe

  w TVP zdrajca i nieudacznik Komuchowski 62 godziny , Kaczynski i napieralski okoloo 5 godzin , a Korwin Mikke z wielka łaską 13 minut w czwartek na tvp info o 20.05
  gdzie tu sprawiedliwosc
  moze czasem mignie w coniektorych wiadomosciach
  ale oczywiscie z wyciszonym dzwiekiem, bo jakze by inaczej
  szyderczo wykpiewany przez redaktora w zmanipulowanym do granic absurdu probujacym go osmieszyc kilkusekundowym news
  Jedyny i konkretny, inteligentny- ten ktory nie boji sie przeciwstawic reszcie sokrumpowanej swinskiej sejmowej mafi
  glosujmy na Jorwina Mikke , niedajmy sobie wmowic ze ten ktory smaruje sondazowni kase - jest tym ktory wygra
  niedajmy sobie wmowic ze glosujac serccem marnujemy swój głos

  nawet jesli odstrzszaja Cie jego coniektore radykalne poglady , to niezaprzeczysz sobie ze jest to jedyny patriota wstrod kandatów
  reszta gada tylko to co wyborvcy chcieli by uslyszec- i cala ta reszta nie zawacha sie wszystkiego co glosli odwolac w nastepny dzien po wyborach smiejac ci sie prosto w twarz.
  nikt lepszy niz Korwin Mikke sie nam nietrafi
  wyborco jesli tego niewidzisz to jestes ślepy i gluchy
  obudzisz sie pod rosyjskim albo niemieckim zaborem i zaplaczesz za Janem Korwinem Mikke i nad swoja bezmyslnoscia i glupota - ale wtenczas bedzie juz za póżno !

  wpisz w google Youtoube JKM
  i posluchaj konkretow Korwina Mikke

  stas (gość)

  Co dziesiąty Polak, choć pracuje, żyje w biedzie

  Jeśli kupują jedzenie, nie stać ich już na opłatę rachunków. Ubierają się w sklepach z tanią odzieżą. 12 proc. pracujących Polaków jest zagrożonych ubóstwem.

  Mariola (gość)

  Brawo.Świetny pomysł. Dzisiaj byłam w jednej z dzielnic Chełmu Śląskiego. To co pozostało tam po "przejściu wody" robi wielkie wrażenie. Trzeba pomóc.