Ulica Wieczorka jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w Gliwicach Ulica Wieczorka jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w Gliwicach

Ulica Wieczorka jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w Gliwicach. Widać to po nawierzchni (© fot. Maria Olecha)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek, 14 czerwca rozpocznie się długo oczekiwany remont torowiska na ul. Wieczorka. Ta jedna z najbardziej zniszczonych w Gliwicach dróg zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Korfantego do ul. Jasnogórskiej. Władze miasta w końcu porozumiały się w sprawie remontu ze spółką Tramwaje Śląskie.

- Udało nam się dojść do porozumienia. Władze spółki Tramwaje Śląskie zgodziły się na remont najbardziej zdewastowanych odcinków torowisk i jednocześnie najbardziej uciążliwych fragmentów dróg dla kierowców - mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Prace rozpoczną się od wyjęcia szyn. Ponieważ torowiska to własność Tramwajów Śląskich, dlatego usunięciem szyn i wywiezieniem płyt tworzących torowisko zajmie się właśnie ta spółka. Potem wkroczą gliwiccy drogowcy z miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów.

- Trzeba zerwać nawierzchnię, która jest zdewastowana, uzupełnić podbudowę - mówi Paweł Wierzch z Zarządu Dróg Miejskich. - Kiedy całkowicie pozbędziemy się starego asfaltu, będziemy w stanie ocenić, na ile droga jest faktycznie zniszczona i co jeszcze trzeba wykonać, by ją wzmocnić, zanim wylejemy asfalt - tłumaczy Wierzch.

Remont ul. Wieczorka ma potrwać do końca sierpnia, jednak jest szansa, że uda się go zakończyć wcześniej. Na czas prac ulica zostanie wyłączona z ruchu (na odcinku od Korfantego do Jasnogórskiej). Dlatego autobus linii A4 podczas wakacji będzie jeździł nieco zmienioną trasą. Nie będzie zatrzymywał się na przystankach: pl. Mickiewicza i Jasnogórska.

- Przygotujemy objazd, który nie zmieni znacząco trasy autobusu, a pozwoli ominąć roboty - informuje Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

Jak zapewnia Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic, mieszkańcy domów przy ul. Wieczorka i właściciele znajdujących się tam lokali użytkowych będą mieli zapewniony dojazd do posesji i możliwość dowiezienia towarów.

Dodajmy, że miasto planuje też kolejne remonty zdewastowanych dróg, na których są torowiska. To ul. Dolnych Wałów na odcinku od ul. Korfantego do ul. Zwycięstwa oraz wiadukt na ul. Zabrskiej.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    andrzej (gość)

    Ludzie,to nie chodzi o remont torowiska tylko o pozbycie się go z ulic Gliwic.Niech pani nie wprowadza ludzi w błąd.