Turniej im. Henryka Bałuszyńskiego na Arenie Zabrze. drużyna Przyjaciół Henryka Bałuszyńskiego rozegrała mecz towarzyski Z Górnikiem Zabrze. Znacznie ważniejszy niż wynik spotkania był fakt, że w Zabrzu pamiętano o zmarłym przed pięciu laty byłym zawodniku 14-krotnych mistrzów Polski i reprezentacji Polski. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jednak, że Górnik wygrał z weteranami piłkarskich boisk, którzy grali na nich razem z popularnym "Balu" 10:2 (8:0).

Bałuszyński grał w Górniku przez pięć sezonów. Wychowanek Gwiazdy Chudów w Zabrzu wywalczył najpierw mistrzostwo Polski juniorów, a później dwa medale mistrzostw Polski. W 1994 r. "Balu" wyjechał do Niemiec grając m.in. w VfL Bochum i Arminii Bielefeld. W reprezentacji Polski rozegrał 15 spotkań. Zmarł niespodziewanie 1 marca 2012 roku w wieku zaledwie 41 lat.

Turniej im. Henryka Bałuszyńskiego na Arenie Zabrze ZDJĘCIA, WIDEOWe wtorkowym meczu z drużynie Przyjaciół Bałuszyńskiego zagrali jego byli koledzy z Górnika m.in. m.in. Józef Dankowski, Ryszard Komornicki, Marek Piotrowicz, Marek Kostrzewa, Andrzej Orzeszek, Artur Płatek, Mieczysław Agafon, Piotr Rocki, Jerzy Brzęczek, Marcin Brosz i Jacek Wiśniewski, a także Peter Peschel, Michał Bemben i reprezentant Niemiec Dariusz Wosz, którzy występowali z nim w VfL Bochum. Wszyscy wybiegli na boisko w koszulkach z numerem 9 i podobizną "Balu". Obydwie bramki dla drużyny Przyjaciół Bałuszyńskiego strzelił z karnych syn Heńka - Łukasz Bałuszyński.W drużynie Górnika zagrali nie tylko zawodnicy występujący aktualnie w I lidze, ale także trener Marcin Brosz. Zabrzanie potraktowali ten mecz jako przetarcie przed piątkowym pojedynkiem z Chojniczanką. Cały dochód z dzisiejszego spotkania zostanie przeznaczony na Akademię Górnika Zabrze.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!