To będzie wspaniała zabawa. Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu i zarezerwować czas na wyjazd nad jezioro Dzierżno Małe. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje - zachęcają przedstawiciele gliwickiego starostwa powiatowego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę, 15 maja starostwo powiatowe w Gliwicach zorganizuje imprezę plenerową pod nazwą "Turystyczny biwak z powiatowym mamutem". Impreza odbędzie się nad jeziorem Dzierżno Małe na terenie wokół Hotelu Dzierżno (dawny Hotel Energetyk w Pyskowicach przy ul. Na Grobli 2).

- Ten majowy biwak stanowi nie tylko okazję do integracji mieszkańców gmin powiatu, ale będzie również miał charakter edukacyjno-promocyjny. W jego trakcie odbędą się m.in. Minitargi Turystyczne, występy zespołów muzycznych oraz wiele imprez towarzyszących - podkreśla Romana Gozdek, rzeczniczka starostwa powiatowego w Gliwicach.

Podczas imprezy wystąpią m.in. Universe, Dwie Korony i Minimummasy. Publiczność będzie też bawić grupa artystyczna Kapela Biesiada. Całość poprowadzi Jacek Borkowski, a towarzyszyć mu będzie gotujący śląskie potrawy Dariusz Gnatowski, czyli popularny pan Boczek z serialu "Świat według Kiepskich".

Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji towarzyszących - gry i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim odkrywanie świata epoki lodowcowej z mamutem! To doskonała okazja do rodzinnej wyprawy w plener.

Z kolei na Minitargach Turystycznych zapoznać się będzie można z ofertą m.in. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych oraz gmin powiatu gliwickiego. Okazuje się bowiem, że bardzo często mieszkańcy Śląska nie znają jego bogatej i ciekawej oferty turystyczno - wypoczynkowej, a przecież jest co zwiedzać i gdzie wypoczywać w powiecie gliwickim!!

- Już dziś serdecznie zapraszamy na biwak. Wstęp będzie wolny, atrakcji moc. Przypominamy - sobota 15 maja, początek imprezy o godz. 14, a bawić się można do godz. 22 - zachęca do udziału w imprezie Romana Gozdek.

Dodajmy, że impreza jest częścią projektu "Gliwicki i co Powiecie? Promocja oferty turystycznej powiatu gliwickiego", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!