Przy wiacie w Leboszowicach odbędą się dziś imprezy związane z nocą świętojańską.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Leboszowicach (gmina Pilchowice) będą dziś wić wianki, odprawiać czary i wybierać najpiękniejszą czarownicę. A wszystko to z okazji Pilchowickiej Nocy Świętojańskiej. Impreza odbędzie się przy wiacie w Leboszowicach.

O godz. 17. będzie można usłyszeć słynne arie operowe i operetkowe w wykonaniu Tomasza Sadownika. O 18. zaplanowano występ Młodzieżowego Zespołu Muzycznego Synapse Switcher i kabaretu Piekło". O godzinie 19. początek zabawy tanecznej z zespołem Relaks. O 20. początek konkursu wicia wianków z ziół i kwiatów. Miss Czarownic zostanie wybrana godzinę później. To pod wodzą czarownic, wróżek i magów od godz. 22. będzie można szukać ukrytego w lesie skarbu oraz oczywiście kwiatu paproci.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można także słuchać przepowiedni i wróżb, a także dowiedzieć się na czym polegały staropolskie zwyczaje związane z nocą świętojańską. Poznamy też magiczną moc ziół oraz miodów z pasieki. Alberta Wienchola z Leboszowic.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!