W sierpniu w parku Gliwice - Zabrze zacznie się montaż tablic opisujących rosnące tu gatunki drzew. Złożą się one na ścieżkę dydaktyczną.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Parku Gliwice - Zabrze przy ulicy Chorzowskiej zostanie utworzona ścieżka dydaktyczna. Przy drzewach rosnących w komunalnym lesie umieszczonych zostanie kilkanaście barwnych tablic edukacyjnych, opisujących gatunki drzew najczęściej w nim występujących. To na przykład świerk pospolity, czy też robinia akacjowa.

Ścieżka dydaktyczna to pomysł Miejskiego Zarządu Usług Komunalnym, który administruje parkiem na granicy dwóch miast.

Jak informuje Iwona Kokowicz, rzecznik MZUK, ścieżka o planowanej długości ok. 975 m, będzie przebiegać pomiędzy placem zabaw znajdującym się w lesie od strony ul. Brzozowej, a podobnym miejscem położonym przy ul. Horsta Bienka. Koszt tablic wyniesie ponad 3 tys. 200 zł. Termin montażu to sierpień tego roku.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    A kto zrobi sciezke do POPRAWNEGO JEYKA POLSKIEGO??? (gość)

    Dydaktyczna, Komunalma, informuje, edukacyjna i tak dalej. Czy wy uwazacie ze czym wiecej bedziecie uzywac zangielszczonych polskich wyrazow to tym lepiej my bedziemy rozumieli jezyk Polski czy Jezyk Angielski??. Kiedy przyczepiacie poczatek oraz koniec Polski do kazdego slowa z jezyka Angielskiego to wy tworzycie Amerykansko-Polska GWARE ktora BARDZO ZLE SWIADCZY o Polskiej Kulturze o Oswiacie!!. Prosze Konserwowac Jezyk POLSKI!!