W chorzowskim parku zaplanowano urodzinowe zabawy W chorzowskim parku zaplanowano urodzinowe zabawy

W chorzowskim parku zaplanowano urodzinowe zabawy. (© fot. Marzena Bugała.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Południe dla południa" - to nazwa wielkiego koncertu na rzecz powodzian z województwa śląskiego, który odbędzie się w piątek, 11 czerwca, na Dużej Łące w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.30 koncertem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Dwie godziny później wystąpią kolejno Teatr Batorego, czyli teatr z III LO w Chorzowie, z inscenizacją muzyczno-taneczną "Przez epoki", oraz kapela Wałasi, Koala Band, zespół Skrzek&Skrzek "Dwa braty" oraz zespół SBB.

Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Jerzego Buzka - przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Bogusława Śmigielskiego - marszałka województwa śląskiego i Jerzego Ziętka - posła na Sejm RP. Wstęp jest wolny, a w trakcie imprezy oraz przez cały weekend harcerze pod patronatem Caritasu będą zbierali pieniądze na rzecz poszkodowanych przez tegoroczną powódź.

Piątkowy charytatywny koncert będzie preludium do weekendowej zabawy w WPKiW. Okazja jest przednia - park obchodzi bowiem w tym roku 60-lecie istnienia.
W sobotę zagrają dla nas zespoły Nell, PIN, Misterium i Lady Pank (Duża Łąka, od godz. 14). W Dużym Kręgu Tanecznym obejrzymy natomiast m.in. pokazy sztuk walki, wysłuchamy koncertu zespołu Sojka Band i potańczymy na dancingu z lat... 50. W Ośrodku Harcerskim czekają nas festiwale: kultury zuchowej i harcerskiej, zabawy na dmuchanych zamkach oraz pokazy policyjne.

W niedzielę o godz. 17 na Dużej Łące wystąpi kabaret Paranienormalni. Później zagrają zespoły Nocna Zmiana Bluesa i Skaldowie, a na zakończenie będzie pokaz sztucznych ogni. W tym dniu odbędą się też bieg na 60 km, turniej piłki nożnej, olimpiada przedszkolaka i zawody rowerowe dla dzieci. W Dużym Kręgu Tanecznym od godz. 13 wystąpią zespoły Pieśni i Tańca Chorzów, Fresco, Na Szlaku i Donegal.

Będzie można też skorzystać ze zniżek na zakup biletów wstępu. W sobotę bilet do zoo będzie kosztował o połowę mniej niż zwykle, a kolejka wąskotorowa również będzie nas wozić za połowę ceny. W godz. 10-18 zaplanowano darmowe seanse w Planetarium Śląskim.

Pełny program atrakcji 60-lecia WPKiW można znaleźć na stronie www.wpkiw.com.pl


Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    anna (gość)

    Faktycznie przepisy ( i podatki ) tylko dla bogatych inni niech kombinują lub zdychają!!!!