Dzisiaj 30 stopni, jutro podobnie. Upały nie odpuszczają. Jeśli jednak myślicie, że to już pora na odwiedzenie odkrytego basenu, jesteście w błędzie. Większość kąpielisk... będzie czynna od lipca. Zamknięte są baseny w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Siemianowicach czy Fala w WPKiW.

W Katowicach warto jednak czekać, bo szykuje się tu kąpielowa atrakcja. Na koniec czerwca zaplanowano otwarcie kąpieliska Bugla, wyremontowanego za 12 mln zł.

Na ponad 80-letnim kąpielisku, które przed II wojną światową było jednym z największych tego typu obiektów w Europie Środkowej (zaraz po budapeszteńskim Palatinusie), znajdziemy pięć basenów, jacuzzi na 70 osób, boiska do plażowej siatkówki i piłki nożnej, nowe szatnie, obok dwa boiska wybudowane w ramach Orlika. Ceny za korzystanie z atrakcji będą takie jak przed remontem: 5 zł za całodniowy bilet dla dorosłych i 3 zł dla młodzieży, emeryci zapłacą 2 zł, a grupy zorganizowane i dzieci do lat 7 wchodzą za darmo (takie ceny obowiązują w sezonie na wszystkich miejskich kąpieliskach w Katowicach). Kąpielisko jest objęte monitoringiem. Będzie też bodajże najdłużej czynnym w województwie - od przyszłego roku przez pięć miesięcy: od maja do września.

Kąpieliska "Zadole" i "Rolna" być może ruszą w weekend. - Zobaczymy, jakie są tam straty po ulewach - wyjaśnia Sławomir Witek, naczelnik Wydziału Sportu UM. Na pewno już w ten weekend ratownicy zagoszczą nad stawem Morawa. Ale pojawią się z tabliczkami "zakaz kąpieli".

- Jest tam teraz za wysoka woda, jeśli opadnie i odsłoni plażę, to kąpiel będzie dozwolona - dodaje naczelnik. Znacznie opóźni się za to modernizacja kąpieliska na stawie nr 4 w Dolinie Trzech Stawów i możliwe, że nie wykąpiemy się tu w tym sezonie. Tu też zawiniła pogoda. Kiedy przymierzano się do wylewania betonu na dno kąpieliska, przyszły deszcze, zalały i zamuliły dopiero co wyczyszczoną nieckę, do tego do wody wpadło kilka koparek. Roboty trzeba zacząć od początku.
Z kąpielą na świeżym powietrzu muszą także poczekać mieszkańcy Gliwic i Knurowa. Ale za to od najbliższego piątku pełna obsada ratowników WOPR-u ma się pojawić przy otwartym akwenie w Czechowicach. Kąpielisko Leśne rusza jak zwykle z końcem roku szkolnego, 25 czerwca. 26 czerwca otwiera swoje podwoje Kąpielisko Leśne Zacisze w Knurowie. Szukający spokoju mogą go jednak nie zaznać, bo tuż za płotem ruszy budowa ronda. - Zastanawialiśmy się, czy w tej sytuacji w ogóle otwierać obiekt. Wykonawca inwestycji zobowiązał się jednak postawić ogrodzenie, więc może mieszkańcy nie będą mieć wrażenia, że wypoczywają na placu budowy - ma nadzieję Marcin Kasprzyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  pawłowiczanka (gość)

  A czy ktoś się orientuje czy kąpielisko w Pszczynie-Łąka jest już otwarte?można się tam teraz kąpać?

  mała (gość)

  :( ej... jest taka pogoda i nie ma co ze soba zrobic!!! mogliby fale otworzyc!! przeciez tlumy by tam byly w taki upal!

  Więcej na temat: