Wielkie zmiany w Wizz Air. Nie zapłaciłeś za bagaż podręczny? Nie weźmiesz go na pokład Wielkie zmiany w Wizz Air. Nie zapłaciłeś za bagaż podręczny? Nie weźmiesz go na pokład

Wielkie zmiany w Wizz Air. Nie zapłaciłeś za bagaż podręczny? Nie weźmiesz go na pokład (© Przemysław Świderski)

Od lipca węgierska linia lotnicza wprowadza duże zmiany w polityce bagażowej. Bagaż podręczny będzie co prawda większy, ale jeśli nie zapłacimy za niego (nieobowiązkowej, dodajmy) dopłaty, możliwe, że nie będziemy mogli zabrać go na pokład i trafi on do luku bagażowego.

Nowa polityka bagażowa Wizz Air wejdzie w życie od 19 lipca, ale nowe zasady obowiązywać będą podczas lotów realizowanych po 29 października. Bagaż podręczny będzie miał teraz tylko jeden rozmiar, co oznacza, że zniknie podział na bezpłatny mały i duży, za który trzeba będzie dopłacić. Nowy bagaż ma mieć wymiary, które zmieszczą się gdzieś pomiędzy dawnym małym a dużym. To dobra wiadomość dla tych, którzy podróżują z małym bagażem podręcznym, bo zyskają kilka dodatkowych centymetrów, ale zła dla posiadaczy walizek w rozmiarze dużego bagażu podręcznego - nie zmieszczą się bowiem z nimi do kabiny.

Co ciekawe, bagaż podręczny będzie płatny, ale nie będzie to dopłata obowiązkowa. Dodatkowa opłata ma dać pasażerowi gwarancję, że będzie mógł wnieść bagaż na pokład, a także pierwszeństwo przy wejściu na pokład. Według nowej polityki tylko pierwsze 80-90 osób (w zależności od typu samolotu) będzie mogło zabrać swój bagaż podręczny na pokład - pozostałe walizki znajdą się w luku bagażowym. Dla pasażerów może to oznaczać konieczność dopłaty i bardziej nerwową atmosferę podczas odprawy.

Wizz Air planuje też zmniejszyć dopuszczalną wagę bagażu nadawanego z 23 do 20 kilogramów, ale cena za jego nadanie pozostanie bez zmian.


Zobaczcie też: Największy samolot pasażerski wylądował na lotnisku Chopina! Byliśmy w środku [ZDJĘCIA]


Hallo

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!