Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 [ZDJĘCIA]

T. Kuczyński
Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1. W ostatnim meczu 2. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Bramki strzelili: dla Wisły - Maciej Jankowski (77), dla Piasta - Jan Polak (49).

Mecz miał być pojedynkiem braci Brożków – Piotr (Piast) i Pawła (Wisła). Napastnika „Białej Gwiazdy” wykluczył jednak uraz pleców i do składu wskoczył za niego Rafał Boguski.

Statystyka pierwszej połowy świadczy o przebiegu tej części. W strzałach było 12 do 1 dla gospodarzy, a w celnych uderzeniach 6 do 0! Wynik na tablicy świetlnej był jednak bezbramkowy.

Hiszpański bramkarz Piasta Alberto Cifuentes musiał interweniować m.in.
po strzałach Łukasza Garguły, ale najlepszą okazję miał Boguski, który jednak nie trafił w piłkę w polu bramkowym, kiedy ze skrzydła podał mu Emmanuel Sarki. Gliwiczanie nie zagrozili bramce Wisły, a Ruben Jurado tylko bezradnie machał rękami, mając pretensje do kolegów z drużyny za brak podań.
Piast objął prowadzenie zaliczając pierwszy celny strzał w meczu. Tomasz Podgórski przymierzył z rzutu wolnego z 30 metrów – piłka odbiła się od słupka i toczyła się po linii bramkowej. Dopadł do niej Jan Polak i wpakował do siatki!

Wisła powinno wyrównać w 57. minucie. Adrian Klepczyński rozpoczynając grę od rzutu wolnego przed swoim polem karnym podał do… Macieja Jankowskiego. „Jankes” był tak zaskoczony prezentem, że strzelił nie tylko obok wysuniętego bramkarza, ale również obok bramki! Oba zespoły nie końca były pewne, czy gra została wznowiona przez sędziego. Decyzja arbitra, że Cifuentes zacznie od bramki, świadczyła o tym, że tak.

- Byłem zaskoczony tą sytuacją, nie wiedziałem co się dzieje, nawet na początku nie zamierzałem podbiec do piłki – przyznał napastnik Wisły.

Jankowski zdobył jednak pierwszą bramkę w barwach Wisły. Z rzutu rożnego Semir Stilić podał do Burligi, a ten dośrodkował sprzed pola karnego. Były napastnik Ruchu wyskoczył najwyżej i strzelił głową z sześciu metrów.

W 82. minucie mogło być 2:1 dla Piata, ale rezerwowy Matej Izvolt fatalnie chybił będąc sam przed Michałem Buchalikiem. W odpowiedzi strzelał z ostrego kąta Tomasz Zając i bardzo dobrą interwencją popisał się Cifuentes.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jan Polak (49), 1:1 Maciej Jankowski (77).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Garguła, Maciej Sadlok.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 4 277.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Emmanuel Sarki, Alan Uryga (66. Tomasz Zając), Maciej Jankowski, Semir Stilic, Łukasz Garguła - Rafał Boguski.

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Jan Polak, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski, Radosław Murawski (69. Amine Hadj Said), Carles Martinez Embuena, Łukasz Hanzel, Gerard Badia (81. Matej Izvolt) - Ruben Jurado (76. Kamil Wilczek).