Wyniki MATUR 2017. W woj. śląskim maturę zdało 77 proc. osób. A jak poszło absolwentom w Twoim mieście? Czy lepsze były wyniki z liceum czy technikum? Kliknij powyżej w galerię i sprawdź pełne wyniki z matury 2017 w woj. śląskim [wszystkie miasta i powiaty].

Wyniki MATUR 2017 w woj. śląskim [wszystkie miasta i powiaty]W całej Polsce do egzaminu przystąpiło niewiele ponad 258 tys. zdających. W całej Polsce maturę zdało 78,5 proc. abiturientów, czyli woj. śląskie plasuje się poniżej średniej.

W całej Polsce w liceach ogólnokształcących maturę zdało 84,4 proc. osób. W technikach maturę zaliczyło tylko 67,9 proc. osób.

Z danych ogólnopolskich wynika, że 14,8 proc. maturzystów ma prawo do poprawki, gdyż nie zdało tylko jednego egzaminu. Z kolei 6,7 proc. podchodzących do matury nie zdało więcej niż jednego przedmiotu. W woj. śląskim prawo do poprawki ma 15 proc. uczniów.Język polski w całej Polsce zdało 97 proc. absolwentów, matematykę - 83 proc., a język angielski - 93 proc.
Tegoroczni zdający rozwiązali zadania w około 1,3 miliona arkuszy, które zostały sprawdzone przez 25 268 wykwalifikowanych egzaminatorów ,pracujących w 1418 zespołach/662 ośrodkach. Przeprowadzono również ponad 531 tys. egzaminów ustnych.

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego - obowiązkowo na poziomie podstawowym (ci, którzy chcieli mogli je zdawać także na rozszerzonym), a także dwóch egzaminów ustnych: z polskiego i języka obcego. Abiturienci musieli też obowiązkowo przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru.

Nauka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwator z Wysoki (gość)

Nienawidzę partii Jarosława Kaczyńskiego PIS i im podobnych. Łącznie z TRWAMEM. Nienawidzę programu 500+ i mieszkanie+. Uwarzam że w Polsce powinno bezwłocznie wprowadzić politykę JEDNEGO dziecka by zatrzymać przyrost patologi która szerzy się jak dżuma na wsiach typu Wysoka, Chruszczobród itp. Napłodziliście bękartów dla 500 zł miesięcznie i na wódkę przeznaczacie to.