Tajemnicza nazwa to nic innego, jak skrót od Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, który jest organizatorem tej akcji. A polega ona na dofinansowaniu amatorskiej działalności teatralnej; bez ograniczeń wiekowych i form zorganizowania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ci, którzy otrzymali takie wsparcie finansowe w latach 2008-2010 mogli się teraz pochwalić swoimi osiągnięciami. Do konkursu zgłoszono prawie 40 rozmaitych przedstawień, a wśród wykonawców byli zarówno ludzie bardzo dorośli, jak i przedszkolaki!

Do finału jury zakwalifikowało przedstawienia: "Jarzębinka" (projekt "Równe szanse uczniów gminy Pilchowice"), "Pajęcze opowieści" (Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki w Bielsku-Białej), "Prometeusz i ludzie" (Miejski Zarząd Oświaty w Tychach), "Schneewitten und siebien Zwerge" (dzieci z gminy Krzyżowice, uczące się języka niemieckiego), "Miejski Babilon" (Fundacja Rozwoju Świętochłowic), "Ręce do przytulania" (gmina Porąbka).

Specjalne wyróżnienie otrzymała grupa przedszkolaków z Bytomia, o wdzięcznej nazwie Żuczki i prawdziwym potencjale twórczym.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!