Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapach jak balsam

[email protected]
Lato to przede wszystkim perspektywa wypoczynku. Aby był on w pełni efektywny, żyjąc w zgodzie z naturą powinniśmy zadbać o ciało i ducha, aby także poczuć się kwitnąco.Ułatwi nam to aromaterapia.

Lato to przede wszystkim perspektywa
wypoczynku. Aby był on w pełni efektywny, żyjąc w zgodzie z naturą powinniśmy
zadbać o ciało i ducha, aby także poczuć się kwitnąco.Ułatwi nam to aromaterapia.
Wiele osób wybiera medycynę naturalną,
by poprawić swoje zdrowie fizyczne,
psychiczne i emocjonalne.

Równowaga ciała i umysłu

Aromaterapia to prosta, domowa metoda usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych stosowanych do masażu, kąpieli oraz inhalacji. Jest łatwym w użyciu sposobem na zachowanie zdrowia i urody. Jej głównym celem jest równowagi ciała i umysłu oraz wspomaganie i stymulowanie własnych naturalnych sił obronnych organizmu.
Aromaterapia łączy w sobie piękno naturalnych zapachów olejków eterycznych z ich właściwościami leczniczymi. Jest niezwykle przyjemna w użyciu; towarzyszy jej zapach natury. Natomiast wiele dolegliwości dnia codziennego, jak np. stres, zmęczenie, przygnębienie, zmienne nastroje, bóle głowy, reumatyczne można skutecznie usuwać w warunkach domowych.

Kąpiele, masaże i inhalacje

Naturalne olejki eteryczne dodane do kąpieli przyniosą ulgę i relaks po gorącym dniu. Kąpiel aromaterapeutyczna powinna trwać 15-30 min., w ciepłej wodzie, z dodatkiem 10 kropli olejku lub mieszaniny olejków. Aby kąpiel była prawdziwą przyjemnością wybieramy olejki, których zapach zachwyca, intryguje, relaksuje. Z szerokiej gamy olejków relaksujących polecamy melisę i bergamotę. Do kąpieli odświeżającej, pobudzającej można zastosować miętę, rozmaryn i cytrynę.

W gorące dni lata chętnie korzystamy z publicznych kąpielisk (baseny, sauny, łaźnie itp.), gdzie nie zawsze woda jest czysta. Dlatego powinniśmy zabezpieczyć naszą skórę przed grzybicą używając np. mydła z olejkiem drzewa herbacianego, które działa bakterio- i grzybobójczo oraz balsamu do stóp o takim samym działaniu.
Kolejną metodą aromaterapii są inhalacje - wdychanie oparów mieszanki rozcieńczonych w gorącej wodzie olejków eterycznych. Wygodniejsze od tradycyjnych metod inhalacji są kominki aromaterapeutyczne. Odparowany olejek podgrzewany za pomocą świeczki rozprasza się w powietrzu.W zależności od wielkości pomieszczenia do kominka wlewa się 5-12 kropli olejku, resztę uzupełniając gorącą wodą.
Ładna pogoda sprzyja dłuższym pieszym wędrówkom, po których odczuwamy zmęczenie, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni balsam, który przyniesie ulgę zmęczonym stopom . Zawarty w nim mentol przyjemnie chłodzi, a olejki eteryczne likwidują zmęczenie i ewentualne obrzęki.
Na ogół tylko część lata spędzamy na urlopie i myślimy tylko o sobie. Wiele osób ma pod opieką obłożnie chorych i tym aromaterapia też może przynieść ulgę i zabezpieczyć przed skutkami upału - czyli odparzeniami i odleżynami. Naturalny balsam z olejkiem drzewa herbacianego doskonale zabezpieczy skórę przed odparzeniami i odleżynami a powstałe zmiany na skórze bardzo szybko łagodzi i likwiduje.

Aromaterapią możemy wspierać się o każdej porze roku.

Więcej o aromaterapii można znaleźć w książce Dr W.S. Bruda i Dr I. Konopackiej - Brud „Pachnąca Apteka” oraz w kwartalniku Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego „Aromaterapia”.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto