(© ARC Agnieszka Jabłońska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sześciu śląskich miastach w najbliższą sobotę odbędzie się konkurs „Zbuduj swojego Zobota", czyli robota Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji trzy różne budulce – klocki, kartony i styropian. Zabawa jest częścią odbywającej się tego dnia Industriady, czyli Święta Szlaków Zabytków Techniki.

Na budowniczych czekają nagrody. Wszyscy, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają jedyne w swoim rodzaju, pamiątkowe magnesiki na lodówkę z wizerunkiem Zobotów. Dla najaktywniejszych czekają mapy i przewodniki po Szlaku Zabytków Techniki. Z kolei dla najlepszego budowniczego Zobota podczas całej Industriady organizatorzy przygotowali specjalny zestaw Lego Mindstorms, klocków z których można skonstruować prawdziwego robota!

Z klocków będzie można budować w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido" w Zabrzu oraz w Parku Staszica w Częstochowie. Zwolennicy kartonowych Zobotów mogą wybrać się na teren Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu albo do Zabytkowej Kopalni „Ignacy" w Rybniku. Natomiast styropian będzie budulcem w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie oraz na terenie Radiostacji w Gliwicach.

Więcej informacji tutaj

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!