Hutnicze derby

(PAJ)
Oldboje radzą sobie na boisku doskonale.  Fot.  MIKOŁAJ SUCHAN
Oldboje radzą sobie na boisku doskonale. Fot. MIKOŁAJ SUCHAN
Dwie drużyny z Łabęd i w dodatku obie związane z miejscową hutą zmierzyły się ze sobą w VII kolejce Gliwickiej Siatkarskiej Ligi Old-Boy. Mecz jak na derby przystało zapowiadał się bardzo interesująco, tym bardziej, że ...

Dwie drużyny z Łabęd i w dodatku obie związane z miejscową hutą zmierzyły się ze sobą w VII kolejce Gliwickiej Siatkarskiej Ligi Old-Boy. Mecz jak na derby przystało zapowiadał się bardzo interesująco, tym bardziej, że oba zespoły sąsiadują w tabeli. Tymczasem okazało się, że spotkanie było już rozstrzygnięte po trzech setach.

Dwa pierwsze były wyraźną dominacją Gigantów, którzy wygrali kolejno do 15 i 17. Jedynie trzecia partia przyniosła więcej emocji, ale także i w niej Huta Łabędy nie potrafiła postawić zdecydowanego oporu, przegrywając do 23.

Niespodziewanie wysoką poprzeczkę prowadzącej w tabeli Kadrze Sośnica postawiły Wesołe Biedronki. Zabrzanie, choć na swym koncie mają zaledwie jedno zwycięstwo nie przestraszyli się faworyzowanych sośniczan i co jest pewną niespodzianką zdołali wygrać jednego seta.

Choć pozornie sukces nie jest wielki, należy jednak dodać, że wcześniej siatkarze Kadry tracili sety tylko w przegranym 2:3 meczu z Gumisiami, które tym razem łatwo 3:0 uporały się z Kopernikiem. Pauzowała ekipa Smakoszy. Ciekawie zapowiadający się mecz Ryczących "50" z Sygnałem przełożono na 11 lutego.