Wybierz region

Wybierz miasto

  "Damy i Huzary" komedia Aleksandra Fredry

  Bożena Nitka

  Teatr Miejski w Gliwicach
  Gliwice, ul. Nowy Świat/55/57, +48 32 230 49 68

  19:00 - 20:20 Piątek, 7 grudnia

  Znakomita komedia mistrza humoru Aleksandra Fredry w dowcipnej, współczesnej odsłonie. Twórcy pozostają wierni tekstowi Fredry, jedyną ingerencją są piosenki dopisane przez Marcina Nenko. W roli Pani Orgonowej występuje aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach – Anna Kadulska.

  „Inscenizacja Gietzky’ego jest rozśpiewana, barwna i miejscami sprośna w dobrym znaczeniu tego słowa. Świetna scenografia, kostiumy (aktorek) i ścieżka dźwiękowa. A ostatnie kilkadziesiąt minut to taki zbiorowy, całkiem udany stand-up aktorski.” Marta Odziomek, Gazeta Wyborcza

  Zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi (Izabela Baran) i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki Majora (Łukasz Kucharzewski) interpretowana jest jako trwająca od wieków, miłosna gra pomiędzy kobietami, a mężczyznami. Potyczka pełna intryg i prowokacji w której bronią są gesty, uśmiechy, słowa.

  „Gietzky w udany sposób pokazuje, jak różnią się między sobą te dwie płcie. I równocześnie uświadamia, że i one i oni po prostu potrzebują emocji, uczucia, drugiej osoby obok siebie – bo tak jest weselej, lepiej, więcej się dzieje.” Marta Odziomek, Gazeta Wyborcza

  Cena biletu Opis
  29złulgowy
  34złnormalny

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]