Leśnik ustrzelił Orła

PAWEŁ A. JUREK
Drużyna Victorii Pilchowice. Fot. Wojciech baran
Sporo niespodzianek przyniosła nam X kolejka. Największą sprawił Leśnik Łącza, który na własnym boisku pokonał dotychczasowego wicelidera gr. II, Orła Stanica 5:3.

Sporo niespodzianek przyniosła nam X kolejka. Największą sprawił Leśnik Łącza, który na własnym boisku pokonał dotychczasowego wicelidera gr. II, Orła Stanica 5:3. Zanim jednak łączanie mogli cieszyć się z cennego zwycięstwa, najpierw to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Ze swej przewagi zbyt długo się nie cieszyli, bo w szybkich odpowiedziach w światło bramki trafiali Andrzej Nowak i Janusz Łuszcz.

Pierwsza połowa zakończyła się remisowo 2:2, a po przerwie zdecydowaną przewagę mieli już gospodarze. Ponownie Łuszcz i Nowak umieścili piłkę w siatce, a podobnego wyczynu dokonał także Mariusz Jaworek i Leśnik wygrał ostatecznie 5:3.

- Lubimy grać z silnymi rywalami, to nas w pewien sposób mobilizuje - podsumował zwycięstwo z wiceliderem piłkarz Leśnika, Waldemar Piela - W tym meczu mogliśmy zdobyć jeszcze więcej bramek, ale silną przeszkodą był bramkarz rywali.

Podobnie jak łączanie sporą niespodziankę sprawił także Piast Pawłów. Zabrzanie dość łatwo poradzili sobie z Kolejarzem Gliwice wygrywając aż 7:1. Bohaterem meczu był Adrian Cyrus, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Znacznie mniej goli oglądali kibice w Pilchowicach, gdzie w meczu na szczycie doszło do podziału punktów. Po pierwszej połowie i celnym trafieniu Dziuby miejscowa Victoria prowadziła z Fortuną Gliwice, ale po przerwie goście doprowadzili do remisu.

- Szkoda straconych punktów - mówił po spotkaniu sekretarz pilchowickiego klubu Rajmund Kaleta. -Zwiększyliśmy swą stratę do lidera, ale ciągle interesuje nas A klasa nawet, jeżeli mielibyśmy stoczyć o nią baraże.

Prawdopodobnie tylko w ten sposób możliwa będzie realizacja planów, wszak trudno obecnie wyobrazić sobie, aby z pierwszego miejsca "zluzowały" rezerwy Sośnicy Gliwice. Na przeszkodzie sośniczanom miał stanąć tym razem nieobliczalny zespół z Kamieńca, ale w żaden sposób nie zdołał zagrozić liderowi. Po trzech golach Piotra Tabora i trafieniu Marcina Borca, zwycięstwo 4:0 było jak najbardziej zasłużone i odzwierciedlające przebieg spotkania.

- W przeciwieństwie do poprzedniego meczu (wygranego z Przyszowicami II 4:2) tym razem moi chłopcy zrealizowali założenia taktyczne - chwalił swych podopiecznych trener Sośnicy, Piotr Szendzielorz.

Do końca jednak nie wiadomo czy wpływ na to miały reprymendy szkoleniowca, czy może doping kierownictwa KWK Sośnica, które swą obecnością na stadionie mobilizowało do lepszej gry.

W najbliższy weekend, kibiców B klasy czeka wiele hitowych meczów. W derby Gliwic w sobotę Kolejarz zagra z Sośnicą. W niedzielę zaś Fortuna Gliwice zmierzy się z Piastem Pawłów, a na froncie II gr. ważny mecz w Rachowicach, gdzie lider podejmował będzie wicelidera z Ciochowic. Sympatycy futbolu w Bojszowie i Łączy zacierają natomiast ręce przed wielkimi ,parafialnymi" derby, których gospodarzami będą Orły.
Wszystkie wymienione mecze rozpoczną się o godz. 14.