Liderzy zmieniają się jak w kalejdoskopie

PAWEŁ A. JUREK

WOJCIECH BARAN
Zawodnicy pokazali sportową klasę. Bez względu na wynik meczu, emocji nie brakowało. WOJCIECH BARAN
Najpierw PA Nova, później Jango, a obecnie Sektor, tak przedstawia się lista tegorocznych liderów tabeli. Do kolejnej zmiany na tej pozycji przyczynił się tym razem beniaminek - Vector.

Najpierw PA Nova, później Jango, a obecnie Sektor, tak przedstawia się lista tegorocznych liderów tabeli. Do kolejnej zmiany na tej pozycji przyczynił się tym razem beniaminek - Vector. Nowy zespół w rozgrywkach bez kompleksów podszedł do rywalizacji z Jango i zasłużenie wygrał 2:1. Wszystkie bramki w tym bardzo szybkim i stojącym na wysokim poziomie meczu padły w drugiej połowie. Prowadzenie dla Vectora, zdobył w ogromnym zamieszaniu pod bramką rywali Andrzej Wośko, a wynik podwyższył Rafał Smaluch, wykorzystując błąd obrońców Jango.

Dotychczasowy lider tabeli próbował wyrównać straty. Konstruował akcję, ale te zazwyczaj kończyły się na obrońcach Vectora w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Daniela Miłkowskiego. Na kilka minut przed końcem spotkania piłkarzom Jango udało się jednak pokonać dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza Vectora. Silnym uderzeniem z dystansu kontaktową, ale jak się później okazało tylko honorową bramkę, zdobył Marcin Schulz. Jango przegrało i fotel lidera oddało "starszym panom" grającym w ekipie Sektora.

Określenie "starsi panowie" nie jest tutaj przypadkowe, gdyż jest to najstarszy zespół w lidze, a jego średnia wieku waha się w granicach 38 lat. Jeszcze bardziej zawyża ją czołowy strzelec Sektora 41-letni Andrzej Filosek, który znów popisał się świetną skutecznością. W spotkaniu z Feniksem zawodnik ten zdobył aż 8 bramek.