Męska drużyna AZS Politechniki Śląskiej wygrała piętnasty mecz z rzędu

Andrzej Azyan
Siatkarze KS AZS Poiitechniki Śląskiej Gliwice potrafią skutecznie blokować
Siatkarze KS AZS Poiitechniki Śląskiej Gliwice potrafią skutecznie blokować fot. Mikołaj Suchan.
Kolejny ważny krok zrobili siatkarze KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice na drodze do awansu do II ligi. W pierwszym meczu II rundy trzeciej ligi pokonali u siebie Delic-Pol Norwid II Częstochowa 3:0 (26:24, 25:18, 25:17). Pierwszy set wcale nie zapowiadał łatwego zwycięstwa akademików.

Wydaje się, że zlekceważyli oni nieco rywali. To się mściło, bo przegrywali 18:21 i 19:24. W tym jakże ważnym momencie gliwiczanie mocno zabrali się do roboty. Dobrze w bloku spisywali się: Marek Kabiczke, Maciej Świerkot, Dawid Lewicki, w obronie Leszek Hudziak. Dobrze zagrywał Piotr Wesołowski. To spowodowało, że goście nie zdobyli ani jednego punktu. Po prostu nie potrafili nawiązać jakiejkolwiek walki ze świetnie grającymi akademikami. W drugim i trzecim secie trener AZS Gliwice doc. Krzysztof Czapla mógł pozwolić sobie na dokonywanie zmian w składzie. Na parkiecie pojawiła się cała dwunastka.

Skład AZS Gliwice: Wesołowski, Kabiczke, Arkadiusz Leś, Maciej Świerkot, Lewicki, Robert Kuc (Krzysztof Sitek), Hudziak (libero) oraz Sebastian Osiński, Bartłomiej Loewe, Rafał Scheit, Piotr Kosiński.

To było 15 z rzędu zwycięstwo gliwickich akademików w tym sezonie. Od początku spisują się bardzo dobrze.

- Pierwszy set był bardzo nierówny. Nasi zawodnicy wyszli na parkiet zbyt pewni siebie. Na szczęście w końcówce mocno zmotywowali się. Zdobyli siedem punktów pod rząd. W dwóch następnych mieliśmy już wyraźna przewagę. Jutro czeka nas bardzo trudny mecz w Koniecpolu z Pilicą. Jest to bardzo groźny zespół. Zrobimy jednak wszystko, aby wygrać - powiedział trener Krzysztof Czapla.

Potem siatkarzy AZS Gliwice czekają jeszcze dwa mecze z MCKiS Jaworzno i Płomieniem Sosnowiec. Drużyny te w zasadniczej części sezonu występowały w grupie I trzeciej ligi. a AZS Gliwice w drugiej. Po zakończeniu tego etapu rozgrywek, rozpocznie się kolejny, już ogólnopolski. Jak widać nasz zespół czeka jeszcze długa droga w walce o awans do drugiej ligi. Są jednak na nią przygotowani.