35 Gliwickie Spotkania Chóralne

2015-04-09 19:06:34

18 kwietnia (sobota) godz. 18:00 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” usłyszymy dwa rewelacyjne zespoły, które znajdują się w zdecydowanej czołówce chóralistyki na południu Polski. Są to Resonans con tutti z Zabrza oraz Chór Akademii Techniczno- Humanistycznej z Bielska-Białej. Dyrygenci Waldemar Gałązka oraz Jan Borowski zaproponują m.in.: kompozycje Gjeilo, Hasslera, Gastoldiego, Beckera, Paicha, nie zabraknie również muzyki gospel i folkloru różnych narodów – jednym słowem prawdziwa chóralna uczta na najwyższym poziomie wykonawczym!

19 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00 zapraszamy do kościoła p.w. Wszystkich Świętych gdzie usłyszeć będzie można Rybnicki Chór Kameralny Autograph pod dyrekcją Joanny Glenc oraz organizatorów festiwalu - Akademicki Chór Politechniki Śląskiej prowadzony przez dyrektora artystycznego festiwalu Tomasza Giedwiłło. Część sakralna festiwalu będzie hołdem dla św. Jana Pawła II w 10 rocznicę śmierci. Koncert „Dives in misericordia - Bogaty w miłosierdzie" od słów papieskiej encykliki o miłosierdziu Bożym, z 1980 roku. Podczas koncertu usłyszymy między innymi Ukrainian Alleluia, Magnum Misterium, Ubi Caritas, Modlitwę do Bogarodzicy a także kompozycje Jacka Glenca – wszystkie utwory przeplatane będą słowami Papieża Polaka czytanymi przez aktora i reżysera Mariusza Kozubka. Wysoki poziom artystyczny wykonawców oraz wspaniała akustyka gliwickiej świątyni z pewnością zadowolą wierną publiczność festiwalu.

Jesteś na profilu Aleksander - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj