ADAMED SmartUP na Pikniku Edukacyjnym „Od Mikro do Makro”

2016-05-06 13:41:28

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja br. na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc dydaktycznych atrakcji.

Podczas licznych pokazów uczestnicy będą mieli okazję przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia. Przygotowane rozrywki skierowane są do wszystkich grup wiekowych – zarówno do dzieci, młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak i ich rodziców, studentów oraz osób starszych.

Na pikniku pojawi się stoisko programu ADAMED SmartUP, który ma na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Organizatorzy programu dla odwiedzających piknik przygotowali interaktywne eksperymenty, które zabiorą uczestników w naukową podróż w odkrywaniu zjawisk naszego świata.

Interaktywne pokazy zademonstrują również koła naukowe. Studenci skupieni w Kołach Naukowych Politechniki Warszawskiej pokażą swoje najlepsze projekty i wynalazki. Ich stoiska będą rozstawione w okolicy Gmachu Wydziału Fizyki.

Dla gości wykładowcy Politechniki Warszawskiej przygotowali szereg interesujących prelekcji z najważniejszych zakresów tematycznych: matematyka, fizyka, chemia, informatyka. Wykład o wpływie nanotechnologii na kosmetyki, historia zadziwiającej matematyki czy opowieść
o nieoczekiwanych zastosowaniach fizyki, to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas pikniku.

Patronat nad Piknikiem Naukowym „Od Mikro do Makro” objęli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Partnerami wydarzenia są firmy: Chris oraz ADAMED SmartUP. Organizatorem Pikniku Edukacyjnego „Od Mikro do Makro” jest Biuro ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Pikniku: www.pw.edu.pl/piknik. Zapraszamy również do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na profilu na Facebooku ADAMED SmartUP.

Jesteś na profilu Karolina Kędziora - stronie mieszkańca miasta Gliwice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj