Biochemia od kuchni – trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w Gliwicach!

2016-03-25 12:39:15

Interesujesz się farmakologią i produkcją leków? Marzysz o poznaniu tajemnicy DNA? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat GMO? Jeśli choć na jedno z tych pytaniach odpowiadasz stanowczo „Tak!”, to nie zwlekaj i już dziś zapisz się na bezpłatne, dwudniowe warsztaty ADAMED SmartUP Academy, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia br. w Gliwicach.

Podczas tego kursu uczestnicy dowiedzą się, jakie zadania stoją przed biotechnologiami w ich codziennej pracy. Rozszerzą również swoją wiedzę z zakresu biologii molekularnej i poznają fenomen genetyki, a w trakcie zajęć praktycznych wyizolują swoje DNA! Prowadzący przedstawią także praktyczne podejście do tworzenia GMO – opowiedzą o tym, jak zmienia się genom metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych.

Kolejnym ważnym blokiem tematycznym podczas kursu będzie farmakologia. Młodzież dowie się, czym są współczesne leki oraz jakie techniki stosuje się w ich produkcji. Zdobytą wiedzę teoretyczną w tym zakresie uczestnicy sprawdzą podczas zajęć w laboratorium – będą mieli okazję własnoręcznie wyprodukować kapsułki. Poza tym wspólnie z prowadzącymi obalą mity na temat szczepionek i antybiotyków funkcjonujące w społeczeństwie, a także określą zasadność ich zastosowania w przypadku infekcji.

Jak zapisać się na warsztaty?

Na platformie www.adamedsmartup.pl/academy został udostępniony formularz aplikacyjny. Wystarczy podać w nim swój adres e-mail i w kilku zdaniach (w maks. 50 słowach) opisać swoją motywację do uczestnictwa w zajęciach. Do udziału zapraszamy uczniów w przedziale wiekowym od 15 do 19 lat.

Biochemia to nie jedyny temat warsztatów organizowanych w ramach ADAMED SmartUP Academy. W najbliższych miesiącach odbędą się jeszcze kursy z:
• Medycyny – Lublin, 21-22.05.2016 r.
• Chemii – Gdańsk, 4-5.06.2016 r.
• Fizyki – Warszawa, 11-12.06.2016 r.

Jesteś na profilu Karolina Kędziora - stronie mieszkańca miasta Gliwice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj