M I

avatarM I

Jaworzno
.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice

2013-05-06 14:37:38

Na zakończenie 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch zagra z Piastem. Derbowy pojedynek tych dwóch drużyn ma spore znaczenie dla obu zespołów. Niebiescy walczą o oddalenie się od strefy spadkowej, Piastunki o przybliżenie do strefy pucharowej. Ruch Chorzów - Piast Gliwice, śledź relację live!

Do ligowej konfrontacji Ruchu i Piasta dojdzie po raz szesnasty. Statystyki są zdecydowanie korzystniejsze dla Niebieskich. Ruch wygrał 9 z dotychczas rozegranych spotkań. Dwukrotnie wygrywali zawodnicy z Gliwic. W pozostałych czterech spotkaniach padał remis. Bilans bramkowy zdecydowanie dla gospodarzy dzisiejszego spotkania: 27-11.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/886212,ktorzy-kibice-sa-lepsi-ruchu-czy-piasta-zobacz-zdjecia-i,id,t.html;Przed meczem Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Którzy kibice są lepsi?

- Nie mogę w poniedziałek skorzystać z usług trzech zawodników. Maciej Sadlok nadal wraca do pełni zdrowia. Wypadli z gry również Żeljko Djokić i Marek Szyndrowski - informuje na łamach oficjalnej strony klubowej trener Ruchu, Jacek Zieliński.

To fatalna wiadomość dla drużyny Ruchu, która ma w tym sezonie najsłabszą defensywę w lidze. Po 24. kolejkach Niebiescy zajmują pierwsze miejsce w niechlubnej tabeli zespołów, które straciły najwięcej bramek (aż 37).

Warto w tym miejscu nadmienić, że Piast na wyjazdach strzela więcej niż u siebie! W Gliwicach do tej pory strzelili 12 bramek, a na wyjazdach 18.

http://slask.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1599915,piast-gliwice-ruch-chorzow-1-3-zdjecia-niebiescy-wygrali,id,t.html;Przed meczem Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Jak było jesienią?

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Nie jest to arbiter szczęśliwy dla Piasta. W tym sezonie prowadził dwa mecze Piastunek - oba przegrane (z Górnikiem Zabrze i Widzewem Łódź, oba 1:2). Z kolei Ruch milej wspomina mecze prowadzone przez Marciniaka - cztery mecze, jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedna porażka.

- Dobrze wiemy, na co stać gliwickiego beniaminka. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w „mniejszych” derbach będziemy musieli „wypluć” płuca, dać z siebie wszystko, by wygrać - mówi na łamach ruchchorzow.com.pl Igor Lewczuk, zawodnik Niebieskich.

Jakim wynikiem według Ciebie zakończy się spotkanie Ruch Chorzów - Piast Gliwice? Skomentuj!

Jesteś na profilu M I - stronie mieszkańca miasta Jaworzno. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj