Teatr Miejski w Gliwicach

avatarTeatr Miejski w Gliwicach

Gliwice
Najmłodszy teatr repertuarowy w Polsce o profilu dramatycznym.

W listopadzie na afiszu Teatru Miejskiego w Gliwicach

2017-10-26 08:31:13

Serdecznie zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach. W listopadzie na afiszu znakomite tytuły: "Nora" klasyczny dramat Henryka Ibsena w reżyserii Judyty Berłowskiej, "Psie serce" spektakl według opowiadania Michała Bułhakowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego, "Ich czworo. Reality show" dramat Gabrieli Zapolskiej ujęty we współczesne ramy telewizyjnego show. Wśród propozycji dla dzieci: "Ach, jak cudowna jest Panama" na podstawie opowiadania Janoscha, w reżyserii Laury Słabińskiej oraz PREMIEROWE "Dzieci z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren, w reżyserii Jana Jerzego Połońskiego.

3, 4, 5 listopada, na Małej Scenie, "Nora", reż. Judyta Berłowska
- adaptacja jednego z najbardziej znanych dramatów Henryka Ibsena. Spojrzenie na klasyczny dramat małżeński przez pryzmat młodości twórców przedstawienia. W roli tytułowej Izabela Baran, której partneruje Piotr Bułka jak Torvald Helmer, mąż Nory. Na rozwój sytuacji ogromny wpływ mają także pozostali bohaterowie: przyjaciel domu - dr Rank (Mariusz Galilejczyk), dawna przyjaciółka Nory - Pani Linde (Dominika Majewska), oraz adwokat Nils Krogstad (Maciej Miszczak), u którego Nora zaciągnęła niegdyś dług.

16, 17, 18, 19 listopada, na Dużej Scenie, "Psie serce" w reż. Krzysztofa Rekowskiego
- adaptacja znakomitego opowiadania Michała Bułhakowa, w którym odnajdziemy charakterystyczne dla autora „Mistrza i Małgorzaty” poczucie humoru, oraz połączenie wątków fantastycznych z wnikliwym portretem psychologicznym bohaterów.
Profesor Preobrażeński (Łukasz Kucharzewski), światowej sławy naukowiec wykonuje operacje przywracające pacjentom młodość. Sukcesy ośmielają naukowca do przeprowadzenia ryzykownego eksperymentu, w wyniku którego pies Szarik staje się obywatelem Szarikowem. W roli uczącego się człowieczeństwa Szarikowa znakomity Mariusz Galilejczyk. W spektaklu występują także: Alina Czyżewska (Zina), Aleksandra Maj (Szwonder), Karolina Burek (Sekretarka/ Wiaziemska), Łukasz Kabus (Żarowkin).

30 listopada, 1 i 2 grudnia, na Dużej Scenie, "Ich czworo. Reality show" wg Gabrieli Zapolskiej, w reż. Julii Mark. Bohaterowie z tragifarsy Zapolskiej - małżeństwo z problemami trafia do telewizyjnego realityshow, aby w ten sposób nadać swojej relacji sens, odnaleźć się, porozumieć i pokochać na nowo. Producenci programu walcząc o oglądalność, prowokują sytuacje, które wywołują konflikty, ujawniają namiętności. Podsuwając bohaterom – lowelasa Fedyckiego (Grzegorz Kliś), przyjaciółkę Manię (Aleksandra Maj) – tworzą okazję do zdrady. Żona, mąż i ich córka z czasem nie wiedzą już co jest prawdą, a co zaaranżowaną sytuacją. Zdarzenia wymykają się spod kontroli.


REPERTUAR DLA DZIECI

7, 8, 9 listopada, na Małej Scenie, "Ach, jak cudowna jest Panama" wg Janosch, w reż. Laury Słabińskiej - Pewnego razu Miś zauważa skrzynkę po bananach z napisem PANAMA. Od tej chwili marzy tylko o tym by odnaleźć Panamę – kraj bananów. Ba, nie tylko odnaleźć, Miś natychmiast postanawia, że tam zamieszka. Ponieważ wszystko co w życiu robi Miś, robi ze swym najlepszym przyjacielem Tygryskiem, więc i Tygrysek dołącza do wyprawy. Długa i pełna ciekawych przygód podróż zaprowadza ich do miejsca… z którego wyruszyli.
Bajka Janoscha, niezwykle prosta i zwyczajna, uczy, że zmiany zawsze przynoszą coś dobrego. To piękna i mądra opowieść o wartości, jaką w życiu jest przyjaźń. Spektakl utrzymany w poetyce surrealistycznego snu, z muzyką wykonywaną na żywo.

25 listopada - PREMIERA - "Dzieci z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren, reż. Jerzy Jan Połoński
Bogaty świat wyobraźni, dziecięcych zabaw, radości, smutków jak i obowiązków rodzinnych, jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Nasze "Dzieci z Bullerbyn" to hołd składany wyobraźni. Hołd dla dziecięcej, nieskrępowanej wiary w siłę miłości, przyjaźni i uśmiechu. A nieograniczający świat teatru lalek, teatru formy i teatru plastycznego pomoże zabrać Państwa tam, gdzie każdy był nawet całkiem niedawno. W rodzinne strony bycia dzieckiem.


Jesteś na profilu Teatr Miejski w Gliwicach - stronie mieszkańca miasta Gliwice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj