PAWEŁ A. JUREK
Halowe rozygrywki byly bardzo gorące.  Fot. ARKADIUSZ GOLA
Halowe rozygrywki byly bardzo gorące. Fot. ARKADIUSZ GOLA
Rudzka drużyna FRIB-EX po VI kolejce jako jedyna może poszczycić się mianem niepokonanej. Ten zaszczytny tytuł przekłada się także bezpośrednio w tabeli, gdzie piłkarze z Rudy Śląskiej zostali nowymi liderami.

Rudzka drużyna FRIB-EX po VI kolejce jako jedyna może poszczycić się mianem niepokonanej. Ten zaszczytny tytuł przekłada się także bezpośrednio w tabeli, gdzie piłkarze z Rudy Śląskiej zostali nowymi liderami. Stało się tak, bo FRIB-EX na wyjeździe pokonał Centrum z Nowej Rudy (nie Śląskiej) 8:5, a dotychczasowy lider Rotterdam Tychy przegrał w Opolu z miejscową Odrą-Unią 3:6.

Najciekawszy mecz oglądali jednak kibice w Częstochowie. Miejscowy Klub Piłkarski podejmował Radan Gliwice i w tym niezwykle wyrównanym spotkaniu padło aż 16 goli. Mecz rozpoczął się po myśli gliwiczan, którzy już na początku wypracowali sobie przewagę i stosunkowo szybko objęli trzybramkowe prowadzenie (4:1). Nie było to jednak zwiastunem łatwego zwycięstwa, gdyż gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Po zmianie stron częstochowianie nadal atakowali gliwicką bramkę i niesieni żywiołowym dopingiem ponad półtysięcznej publiczności zdobyli kolejne gole. W 30 min. rywale Radanu prowadzili już 7:5, jednak wtedy popełnili szósty faul, co oznaczało tzw. przedłużony rzut karny. Gliwiczanie skorzystali z okazji i zmniejszyli stratę. Kiedy chwilę później zdobyli wyrównującą bramkę, wiadomo było, że stać ich na zwycięstwo. Tak też się stało. W końcówce piłkę w siatce umieścili Krzysztof Białoń oraz Jacek Fortuna i po niezwykłej huśtawce nastrojów Radan wygrał z KP Częstochowa 9:7.

Tym samym gliwiczanie powetowali sobie porażkę, jaką dwa dni wcześniej ponieśli w zaległym spotkaniu z Wyższą Szkołą Bankowości z Chorzowa. Mimo, że po pierwszej połowie Jango prowadziło w tym meczu 5:3, w drugiej części gry zawiodło swych kibiców ulegając w hali Sośnicy 5:6.

Piłkarze I ligi mieli przerwę w rozgrywkach, gdyż w Finlandii o awans do mistrzostw Europy walczyła reprezentacja. Przypomnijmy, że po porażce w decydującym meczu z Belgią 4:7 Biało-czerwoni zajęli w turnieju drugie miejsce i nie zdołali awansować do finałowej imprezy.