Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starobielski Piknik Historyczny 2023. Odtworzono wioskę średniowiecznych wojów – ZDJĘCIA

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Starobielski Piknik Historyczny. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Starobielski Piknik Historyczny. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Kamil Lorańczyk
Średniowieczna wioska, zwiedzanie najstarszego zabytku w Bielsku-Białej i artystyczne występy – to wszystko zostało połączone w niedzielę, 28 maja, podczas Starobielskiego Pikniku Historycznego na terenie i przy parafii pw. św. Stanisława w Starym Bielsku. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Tłumy bielszczan na Starobielskim Pikniku Historycznym

Kramy, warsztaty rzemieślnicze związane z kowalstwem, tkactwem, krawiectwem, zielarstwem, skórnictwem oraz łucznictwem w niedzielę, 28 maja, stanęły na terenie probostwa parafii pw. św. Stanisława w Starym Bielsku, tworząc średniowieczną wioskę w ramach tegorocznej edycji Starobielskiego Pikniku Historycznego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Podczas pikniku uczestnicy mogą przenieść się w czasie. Zobaczyć z bliska historyczne stroje i narzędzia, a nawet je dotknąć czy przymierzyć. Członkowie Bielskiej Drużyny Najemnej Svantevit demonstrują, pomagają, a także służą swoją wiedzą historyczną. Można też podziwiać walki na miecze, włócznie i topory. Do średniowiecznej wioski w Starym Bielsku przybyli również goście z Cieszyna – Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego.

Na scenie rozstawionej na ulicy św. Stanisława przewidziano liczne występy. Od godziny 15 dzieci i młodzież z Domu Kultury w Starym Bielsku, przedszkola nr 44, szkoły podstawowej nr 31 oraz szkoły podstawowej nr 38. O godz. 17:15 koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy, który wykonuje muzykę rozrywkową i popularną.

A jeszcze dziś o godz. 19 na scenie pojawi się muzyczna gwiazda pikniku – zespół Akurat. Twórcy takich utworów jak „Lubię mówić z tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).

Do dyspozycji najmłodszych uczestników są dmuchańce rozstawione na terenie probostwa, przewidziano także pokaz gaśniczo-ratowniczy OSP Stare Bielsko.

Tak jak w ubiegłym roku, na Starobielskim Pikniku Historycznym można zwiedzać z przewodnikiem kościół pw. św. Stanisława w Bielsku-Białej.

Kościół w Starym Bielsku jest najstarszym zabytkiem w Bielsku-Białej, powstał wraz z średniowiecznym grodziskiem. Pochodzi z XIV wieku, wystawiony z fundacji księcia cieszyńskiego Przemysława I Noszaka. Skromna architektura, z licznymi elementami gotyckimi. Wnętrze zdobią cenne polichromie, w prezbiterium ołtarz późnogotycki tryptyk z 1503 roku.

Starobielski Piknik Historyczny. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Starobielski Piknik Historyczny 2023. Odtworzono wioskę śred...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto