Szczęśliwe zwycięstwa PA Novej i Vectora

PAWEŁ A. JUREK
Kolejka gliwickiej halówki przyniosła wiele zaskakujących zwrotów akcji.

WOJCIECH BARAN
Kolejka gliwickiej halówki przyniosła wiele zaskakujących zwrotów akcji. WOJCIECH BARAN
Hitem V kolejki ekstraklasy halowej miało być spotkanie niepokonanych dotąd Inwestu-Enko i Gazotermu. Niestety z dużej chmury niewiele popadało i mecz był raczej przeciętny.

Hitem V kolejki ekstraklasy halowej miało być spotkanie niepokonanych dotąd Inwestu-Enko i Gazotermu. Niestety z dużej chmury niewiele popadało i mecz był raczej przeciętny. Główna w tym zasługa Inwestu-Enko, który nie postawił wysokiej poprzeczki rywalowi. Piłkarze Gazotermu wygrali pewnie 7:4 i są jedyną drużyną w rozgrywkach z kompletem punktów. Nie przewodzą jednak w tabeli, gdyż rozegrali o jeden mecz mniej od dwóch czołowych ekip, które mają lepszy bilans bramek.

Nova na dwie minuty przed końcem remisowała jeszcze 2:2, jednak po celnym uderzeniu Krzysztofa Białonia zainkasowała trzy punkty. W jeszcze gorszej sytuacji byli piłkarze Vectora, którzy na niespełna dwie minuty do końcowego gwizdka przegrywali z Feniksem 1:2. Także i w tym przypadku końcowe sekundy zadecydowały o zwycięstwie faworytów, bo akcje zespołu wykończyli Marek Mosur i Grzegorz Wasita.

W trakcie tego meczu doszło do niecodziennej sytuacji, bo w bardzo ciekawy sposób bramkę dla Feniksa zdobył Marcin Kaszowski. Najpierw jeden z jego kolegów trafił piłką w słupek. Podobnego wyczynu dokonał Kaszowski, ale miał więcej szczęścia, bo futbolówka odbijając się po drodze jeszcze od poprzeczki, wylądowała ostatecznie w bramce.W najbliższy czwartek w hali Sośnicy odbędzie się niepełna kolejka gliwickiej ligi. Wszystko za sprawą derbowego meczu w ogólnopolskiej ekstraklasie halowej. Jango o 18.30 zagra z PA Novą i dlatego spotkania tych drużyn o punkty w lidze gliwickiej przełożono na inny termin.