Szybkie pięści

(wag)
Młodzi bokserzy w akcji. Foto: IRENEUSZ DOROŻAŃSKI
Dobrze spisali się młodzi bokserzy Walki Makoszowy w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów w Częstochowie. Zabrzanie zdobyli cztery pierwsze miejsca.

Dobrze spisali się młodzi bokserzy Walki Makoszowy w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów w Częstochowie. Zabrzanie zdobyli cztery pierwsze miejsca. W zawodach wystartowało 78 pięściarzy z 18 klubów z Polski i Ukrainy. Walka Makoszowy zgłosiła do turnieju pięciu zawodników.
W kategorii wagowej 45 kilogramów Daniel Szynkiewicz w półfinale pokonał przez rsc w II rundzie Dawida Janię z Wieliczki, a w walce o ostateczne zwycięstwo również przez przewagę techniczną zwyciężył Przemysława Maziarczyka z Zamościa. W wadze 48 kilogramów będący jeszcze kadetem Patryk Konieczny w finale wygrał na punkty z Łukaszem Szumilasem z Victorii Jaworzno.

Udanie w zawodach zaperezentowali się również Dawid Szynkiewicz i Łukasz Jegierczyk. Pierwszy w wadze 57 kilogramów już w pierwszej rundzie walki finałowej pokonał przez rsc Mateusza Juszczyka. W wadze 91 kilogramów junior Ł. Jegierczyk uporał z Michałem Zalasem ze Startu Częstochowa. Z kolei Krzysztof Baron w wadze 75 kilogramów w półfinale zwyciężył z Damianem Konarskim ze Startu Częstochowa, by później ulec Łukaszowi Wójcikowi z Górala Żywiec.

Drużynowo zawody wygrała Walka Makoszowy przed Startem Częstochowa i MOSiR-em Knurów.