MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Unijny podręcznik

(MAK)
Wydawnictwo jest do nabycia w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.


REPRODUKCJA: MARLENA POLOK
Wydawnictwo jest do nabycia w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. REPRODUKCJA: MARLENA POLOK
"Podręcznik tematów europejskich dla samorządów lokalnych" to nowa publikacja gliwickiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, która powstała przy współpracy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Fundacji Współpracy ...

"Podręcznik tematów europejskich dla samorządów lokalnych" to nowa publikacja gliwickiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, która powstała przy współpracy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji Konrada Adenauera.

- Procesy dostosowawcze na płaszczyźnie prawnej i instytucjonalnej związane z przygotowaniami do członkostwa Polski w Unii Europejskiej w wielu dziedzinach bezpośrednio dotyczą funkcjonowania samorządów lokalnych. Politycy komunalni oraz rzesze urzędników samorządowych w swojej codziennej pracy stykają się z zagadnieniami i pojęciami odnoszącymi się do Unii Europejskiej. Zadaniem najnowszej publikacji Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt. "Podręcznik tematów europejskich dla samorządów lokalnych" przybliżenie im i ułatwienie zrozumienia zależności i powiązań, jakie istnieją bądź zaistnieją w przyszłości między ich działalnością w gminie i powiecie a regulacjami obowiązującymi w Unii Europejskiej - wyjaśniają przedstawiciele DWPN.

Podręcznik powstał na podstawie niemieckiej publikacji wydanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Republice Federalnej Niemiec. Jego treść została dostosowana do potrzeb samorządowców w Polsce, opatrzona odpowiednimi informacjami, komentarzami i odnośnikami do przepisów prawnych, literatury oraz instytucji. Publikacja ma formę leksykonu wiedzy z zakresu tematyki unijnej i jest bogatym źródło informacji wyselekcjonowanych pod kątem adresatów w samorządach lokalnych. Publikację można kupią wyłącznie w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. W tej sprawie można się kontaktować pod nr tel. (032) 232-49-02, e-mail: haus@haus.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rewolucja na poczcie: e-Doręczenia mają zastąpić awizo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto