Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bochni stanęło osiem kontenerów na elektrośmieci. To wygodna alternatywa dla PSZOK-u

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
od 16 lat
Zamiast do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zużyty sprzęt AGD w Bochni można oddawać do specjalnie podstawionych pojemników. Na terenie miasta pojawiły się one w ośmiu miejscach. Urządzenia, które do nich trafiają, są poddawane recyklingowi.

Czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanęły w Bochni dzięki współpracy firmy MB Recycling ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Bochni.

- Jesteśmy firmą, która zajmuje się przetwarzaniem zużytego sprzętu, a czerwony, charakterystyczny pojemnik jest jedną z wygodnych i bezpiecznych form przekazywania elektrycznych śmieci do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Mieszkańcy, wrzucając do tego pojemnika stare, zużyte urządzenia, mają pewność, że trafią one do jednej z naszych instalacji i zostaną poddane recyklingowi - mówi Robert Magolon z firmy MB Recycling Spółka z o.o.

Pojemniki na małogabarytowe elektrośmieci zostały ustawione w ośmiu miejscach na terenie Bochni:

  • ul. Legionów Polskich 30
  • ul. gen. W. Czumy 3 (obok altany)
  • ul. E. Windakiewicza 24 (obok pojemników na odpady segregowane)
  • ul. Krakowska 18 (obok pojemników na odpady segregowane)
  • ul. Kazimierza Wielkiego 37
  • ul. św. Jana 16
  • ul. św. Leonarda 69 (obok pojemników na tekstylia)
  • ul. Ks. J. Poniatowskiego 52 (obok altany)

- Na bazie naszych kilkunastoletnich doświadczeń wiem, że mało jest osób na tyle zdeterminowanych, żeby z żelazkiem albo tosterem jechać do PSZOK-u. Te małe urządzenia powinny być odbierane jak najbliżej miejsca zamieszkania danej osoby - dodaje Magolon.

Firma uruchamia również usługę odbioru odpadów wielkogabarytowych. "Każdy może zamówić u nas ich odbiór poprzez formularz zgłoszeniowy lub infolinię 572 102 102, a ekipa podjeżdża w ciągu 72 godzin i zabiera z mieszkania dany sprzęt".

Firma MB Recycling nawiązała współpracę z wieloma miastami na terenie całej Polski, jak Łódź, Bielsko Biała, Zabrze czy Bytom. - Gminom, które są zainteresowane współpracą i zawierają z nami umowę, przekazujemy roczny raport, na podstawie którego mogą dopisać do sprawozdania przekazywanego do Urzędu Marszałkowskiego masę zebranych elektroodpadów na terenie gminy. Taki raport pozwala na podniesienie poziomu recyklingu i odzysku na terenie danej gminy. Mam nadzieję, że w przyszłości również Miasto Bochnia przystąpi do projektu Elektryczne Śmieci. Na mocy zawartej umowy miasto zyskuje m.in. raport o poziomach recyklingu i odzysku z danej gminy.

Obecnie na terenie całej Polski jest już prawie 1600 pojemników na elektroodpady.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto