Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

23 czerwca to Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. Szpital Miejski w Gliwicach otrzymał nowy sprzęt do walki z tym schorzeniem

OPRAC.:
Wojciech Szelc
Wojciech Szelc
Mat.prasowe/Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach
Tendencja wzrostowa w liczbie pacjentów zdiagnozowanych z nowotworem prostaty. 23 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. Do Miejskiego Szpitala nr 4 w Gliwicach trafił specjalistyczny sprzęt do walki z tym schorzeniem.

Laparoskop 3D w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach

Do Gliwic trafił specjalistyczny sprzęt do walki z rakiem prostaty. Urolodzy ze Szpitala Miejskiego nr 4 dysponują Laparoskopem 3D, którego koszt sięga pół miliona złotych. Dzięki niemu specjaliści mogą lepiej ocenić stan pacjenta. Laparoskop 3D nie tylko powiększa obraz transmitowany do monitora, ale również umożliwia zobrazowanie struktur anatomicznych w 3D, a to wszystko w czasie rzeczywistym. Według ordynatora oddziału urologii i urologii onkologicznej, przekłada się to na szybszy powrót pacjentów do zdrowia.

- Zdecydowanie poprawiła się jakość obrazu, który mamy i możemy jeszcze dokładniej ocenić sytuację konkretnego pacjenta, wszystkie struktury anatomiczne. To sprawia, że efekt mamy podwójny: chory szybciej dochodzi do siebie po zabiegu, proces gojenia jest krótszy, a dla nas to większy komfort pracy i większa precyzja – mówi dr n.med. Andrzej Kupilas

Musisz to wiedzieć

23 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. W leczeniu nowotworów dużą rolę odgrywa moment diagnozy - im szybciej, tym lepsze rokowania pacjenta. Oszacowuje się, że rocznie w województwie śląskim średnio 2 tysiące mężczyzn zostaje zdiagnozowanych z rakiem prostaty. Lekarze ostrzegają, że w ostatnich miesiącach takich pacjentów jest coraz więcej. Symptomami, na które powinni zwracać uwagę mężczyźni są m.in. problemy z oddawaniem moczu, częstomocz czy krwiomocz.

Zobacz koniecznie

- Stawiajmy na profilaktykę – wcześnie wykryty rak prostaty jest wyleczalny. Symptomami, które powinny skłonić każdego mężczyznę do konsultacji urologicznej, są problemy z oddawaniem moczu oraz częstomocz czy krwiomocz. - mówi Andrzej Kupilas - Wstyd, strach, skrępowanie zostawmy za drzwiami gabinetu, tylko otwarta, szczera rozmowa z lekarzem oraz szybka reakcja mogą skutecznie pomóc – dodaje.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto