Cenne zwycięstwo Bobrów w Katowicach

Andrzej Azyan
Zawodnicy MOSiR Bobry Zabrze: Joachim Pawlik (pierwszy z lewej), Tomasz Wróbel (w środku), Krzysztof Krajewski potrafią dobrze atakować.
Wygraliśmy bardzo ważny mecz. Możemy teraz spokojniej myśleć o uniknięciu baraży i utrzymaniu się w drugiej lidze — powiedział w małej hali „Spodka” Mariusz Niedbalski, trener MOSiR Bobry Zabrze, po ...

Wygraliśmy bardzo ważny mecz. Możemy teraz spokojniej myśleć o uniknięciu baraży i utrzymaniu się w drugiej lidze — powiedział w małej hali „Spodka” Mariusz Niedbalski, trener MOSiR Bobry Zabrze, po zwycięskim 80:64 meczu z Mickiewiczem Katowice.

Goście przystąpili do tego spotkania bardzo spięci i mało skoncentrowani. To spowodowało, że w I połowie katowiczanie uzyskali przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 31:29. Warto też wspomnieć o tym, że gospodarze w tym czasie wykonywali 16 rzutów wolnych.

— Po dwóch kwartach przeprowadziłem z zawodnikami w szatni męską rozmowę. To pomogło, bo po przerwie nasz zespół uzyskał sporą przewagę — stwierdził trener Niedbalski.

Istotnie w drugiej połowie zabrzanie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Prowadzili różnicą 10, 15, a nawet 20 punktów. Bardzo dobrze spisywał się Joachim Pawlik, który najwyraźniej odblokował się. Zdobył 22 punkty, pięciokrotnie trafiając za 3. Wyróżniał się też Krzysztof Woźniak, który miał 18 punktów 13 zbiórek na swoim koncie.

Nowym zawodnikiem drużyny Bobrów został 17-letni Maciej Balcerzak z UKS 32 Bytom. Ma on 193 cm wzrostu i gra na pozycji rzucającego obrońcy. To bardzo utalentowany koszykarz. Trener Niedbalski liczy na to, że on wraz z Sławomirem Ćwikłą i innymi młodymi zawodnikami wniosą wiele energii do zespołu.

Teraz zabrzan czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Najbliższy rywal Bobrów zespół Pogoni Prudnik poprosił o przełożenie meczu. Bobry 4 lutego zmierzą się w Zabrzu. Do tego czasu będą trenować u siebie. Zawodnicy, którzy narzekają na drobne dolegliwości będą mogli wykurować się.

Mickiewicz Katowice – MOSiR Bobry Zabrze 64:80 (14:14, 17:15, 15:24, 18:27).
MOSiR BOBRY: Adam Wilkin 0, Piotr Krupa 0, Dawid Weiss 14, Michał Kułyk 16, Marcin Przygodzki 2, Sławomir Ćwikła 1, Joachim Pawlik 22, Tomasz Wróbel 0, Krzysztof Woźniak 18, Krzysztof Krajewski 4, Krzysztof Kozłowski 0.

Pozostałe wyniki XVII kolejki grupy B II ligi: • Start AZS Lublin – MKKS Rybnik 88:65 • Big Star Tychy – MMKS Dąbrowa Górnicza 83:73 • Resovia Rzeszów – UMKS Kielce 88:71 • Korona Kraków – Alba Elcho Chorzów 91:80 • Doral Nysa Kłodzko – Pogoń Ruda Śląska 85:70 • MOSiR Krosno – Polonia Przemyśl 71:75. Pauzowała Pogoń Prudnik.