Chłopcy z GTK postrachem liderów

(aa)
Błażej Duda (pierwszy z prawej) i jego koledzy z GTK mieli powody do wielkiej radości.
Piąte zwycięstwo odnieśli chłopcy z Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki „Britam”. Tym razem pełniąc rolę gospodarzy pokonali aktualnego przodownika w tabeli rozgrywek o wejście do II ligi zespół o wdzięcznej ...

Piąte zwycięstwo odnieśli chłopcy z Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki „Britam”. Tym razem pełniąc rolę gospodarzy pokonali aktualnego przodownika w tabeli rozgrywek o wejście do II ligi zespół o wdzięcznej nazwie KS Hawajskie Koszule Żory 79:77. Warto wspomnieć, że tydzień wcześniej GTK wygrało z poprzednim liderem AZS Gliwice i to w jego hali 81:74.

Można zadać pytanie, czy podopieczni trenera Jacka Adamczaka mają patent na czołowe drużyny? Chyba tak skoro odnieśli z nimi dwa pod rząd zwycięstwa. Tym razem chłopcy z GTK bardzo dobrze zaprezentowali się w I połowie. Nieco zagapili się w trzeciej kwarcie. W czwartej, kiedy decydowały się losy całego spotkania, koszykarze GTK postawili wszystko na jedną kartę. Walczyli ambitnie do końca i w pełni zasłużyli na zwycięstwo.

Wszystkim koszykarzom GTK należą sią słowa uznania. Szczególnie dobrze wypadł Błażej Duda, który mając dopiero 23 lata, jest jednym z najbardziej doświadczonych koszykarzy tego zespołu. Do GTK przyszedł z MOSiR Zabrze Łukasz Kopera. Pochodzi on z Gliwic i występował w dawnej drużynie Carbo.
Koszykarze AZS Gliwice tym razem nie grali. Mieli w Czeladzi zmierzyć się z CKS „1924” II, ale gospodarze zwrócili się z prośbą do Wiesława Stasiaka trenera akademików, o przełożenie tego spotkania.